W krainie „Idiokracji”- Komedia science-fiction coraz bardziej realna (To nie jest recenzja)

W krainie „Idiokracji”- Komedia science-fiction coraz bardziej realna (To nie jest recenzja)

W ten weekend miałam okazję być na imprezie u przyjaciółki. Oblewaliśmy jej dyplom. Oficjalnie została psychoterapetką. Postanowiliśmy obejrzeć „iIdiokrację”. Czyli film o świecie, który już jest tylko nie w tak ekstremalnym wydaniu.

Trwa ekseryment wojskowy. Żołnierz i prostytutka zostają poddani hibernacji na rok. Budzą się w niezanym nikomu świecie…złożonym z idiotów. Powstało to wskutek tego, że inteligentni ludzie nie chcieli się rozmnażać.

Kiedy oglądamy film wydaje się on zabawny. Człowiek inteligentny wśród głupców. To już jest rzeczywistość. yjemy w czasach gdzie autorytetami są uczestniczy eksperymentów, telewizyjnych show typu „Hotel Paradaise”. Prymitywni , szarzy ludzie zostają milionerami chociaż ich potrzeby są całkiem przeciętne.

CZY ISTNIEJE SAMODZIELNE MYŚLENIE?

Samodzielnie myśleć to znaczy wyzbyć się informacji ze świata, przeszłości i przyszłości i wiele innych czynników. Obudzić się w stworzonym przez swoją głowę świecie. Świecie, który jeszcze można zmienić. W takim świecie zostaniemy uznani za szaleńców.

Współcześnie ludzie chcą by inni myśleli za nich. Wielkie rzeczy rodzą się z lenistwa a nie z geniuszu. Za bardzo też lubimy „szukać geniuszy” wokół gydyż poza byciem geniuszem muszą być sprzyjające warunki i środowisko.

Nasi bohaterowie są mądrzy. Nasz bohater trafia do więzienia ponieważ nie ma dowodu. Zyskuje pseudonim NOT SURE. Zostaje panem ministrem NOT SURE a adwokat, który ma go bronić staje przeciw niemu.

Świat jaki widzimy to już jest idiokracja. Tylko nie tak ekstremalna chociaż kłociłabym się. By zostać sławnym trzeba mieć dużo pieniędzy i mieć duże piersi. Opłacić odpowiednich ludzi i stać się produktem mainstreamu. Spójrzcie na dwie Blanki w Polsce. Ta „literacka” i ta, którą wypromowała eurowizja. Obie są dowodem głupoty społeczeństwa. Daleko zaglądać nie trzeba, wystarczy spojrzeć nato co dzieje się w Polsce. To ludzie wybierają jednak rządzących co pokazuje poziom w jakim się znajduje.

Ludzie są codziennie gnębieni tysiącem informacji, odkryć. Ma to sprawić by czuli się lepsi od innych. Politycy kochają fakt, że ludzkość jest glupia. Nie jest to odkrycie i nie mowię tego jako pierwsza. Jednak mówienie o tym nie zmienia faktu.

LUDZIE CHCĄ BYĆ MĄDRZEJSI OD INNYCH I MĄDRZEJSI NIŻ SĄ W RZECZYWISTOŚCI

Ludzie chcą czuć się inteligentni nawet jak nie są. Epoka nauki i odkryć sprawiła, że jeśli nie umiesz matematyki, chemii to jesteś głupi. Nigdy nie uważałam ,że nie umiem tych przedmiotów. Postrzegam je po prostu inaczej.

Prosty przykład: Kiedy ktoś wyda książkę czuje się lepszy, czuje, że może być zaliczany do tzw.elit/bohemy

Kapitalizm- Tym rządzi się każdy wydawca. Nie jestem wrogiem kapitalizmu jednak jest on wykorzystywany przez wielu ludzi, którzy zniszczyli system. Większość rzeczy, które stanowią o sukcesie polegają na poprawianiu samopoczucia , swojego ego. Poczucia, że jest się mądrzejszym, że jednak coś znaczysz.

KOMPLEKS ARYSTOTELESA i NARCYZM

W tym świecie każdy chce mieć rcję i być tym, który zna prawdę. Głosi ją i ta prawda jest jedyna słuszna. Żyjemy w świecie gdzie liczy się tylko to co wygląda. Sama lubię dobrze wyglądać, dbać o siebie, o swoją psychikę. Społeczeństwo jest manipulowane tym, że musisz być taki jak inni…Czyli:

Mieć pragnienia takie jak inni. Mieć potrzeby takie jak inni. Człowiek XXI wieku to osoba kochająca podróże, filmy, fitness, zdrowie, kanapę. Współczesny człowiek jest wpatrzony w siebie (Nie twierdzę,że nie mam podobnie) . Nie da się nie da się żyć bez chodzenia do sklepu. Trzeba coś jeść i pić.

Produkowanie geniuszy to już norma. Kiedy rodzą się dzieci rodzice szykują im miliony zajęć dodatkowych po czym biorą rozwód. Dziecko potem ma problemy psychiczne…

…Ale kogo to obchodzi?

Idiokracja trwa i nastąpi znacznie szybciej niż za 500 lat. Ci co przewidzieli, że ludzkość będzie uwielbiać portret Doriana Graya stworzyli Social Media. Ludzie będą pragnęli pokazać siebie z lepszej strony. Co ciekawe obserwuję ludzi, ktorzy np. na TikToku chwalą się jak i ile książek czytają. Jestem załamana. Sama mam TikToka ale staram się robić go w moim stylu.

Im głupszy filmik tym ma więcej lakjków.

MUSISZ SIĘ PONIŻYĆ ABY ZAISTNIEĆ

Nie od dziś wiadomo, że musisz się poniżyć przed odpowiednimi ludźmi by dali ci to co chcesz otrzymać. Im bardziej się poniżysz tym więcej zyskasz. Uniżanie stało się kultem.Do tego nie trzeba być mądrym tylko należy znać techniki manipulowania ludźmi. Już w szkole musimy odpowiednio zmanipulować nauczycielami by chcieli dać nam dobre stopnie.

Świat, w ktorym ktoś musi wydawać ci polecenia tzw. „góra” aby dać Ci zarobić. Świat, w którym inni za ciebie decydują. Musisz pracować 8 h bo inaczej nie dostaniesz pieniędzy, które znikają z prędkością światła. Na ten temat będzie osobny wpis.

UZALEŻNIENIA I MANIPULACJA

Kapitalizm kocha uzależnienia. Każde uzależnienie powstało z faktu, że wywołano dane potrzeby. Alkohol powoduje lepsze samopoczucie. Wszelkie uzależnienia powstały od wynalezienia słabości ludzi. Ich pragnień. To temat na kolejny wpis.

WIARA I POTRZEBY

Wiara jest też narzędziem manipulowania ludzi. Takich narzędzi znajdziemy znacznie więcej. to jest też temat na kolejny wpis. Istnieje wiele narzędzi, które mają sprawić, że potrzebujemy się mądrzejsi, lepsi.

ŻYJEMY JUŻ W IDIOKRACJI I NIE JEST TO ODKRYCIE

NAJGORSZY W IDIOKRACJI JEST FAKT, ŻE GŁUPSI RZĄDZĄ NAMI A WIĘKSZOŚĆ UWAŻA SIĘ ZA MĄDRYCH

BYCIE MĄDRYM W TYCH CZASACH TO ŻADEN KOMPLEMENT. NA WAGĘ ZŁOTA JEST JEDYNIE CHĘĆ ZAROBKÓW. ŻEBY PRZEŻYĆ MUSISZ MIEĆ PIENIĄDZE.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: