W poszukiwaniu talentu, bo czymże jest talent moi kochani a zwłaszcza ten literacki i jak się sprzedać- Polityka talentów

W poszukiwaniu talentu, bo czymże jest talent moi kochani a zwłaszcza ten literacki i jak się sprzedać- Polityka talentów

Kazik od dawna już śpiewał, że artyści to prostytutki. Kim jest artysta? Dziś to przede wszystkim człowiek o artystycznym umyśle. Literatura współczesna i poezja sprawia, że ludzie wygrywają Konkursy. Konkursy są w każdej dziedzinie.

Problem kultury polega na tym, że kultura musi być poliycznie poprawna a decydują o tym ludzie, którzy się na tym znają. W programie masterchef mamy inny wzgląd na jedzenie gdyż rzeczywiście jurorzy się znają. Jurorzy w poezji znają się na pewnych poetyckich kanonach

Sztuka ogólnie wrosła w pewien schemat. Kiedyś bycie artystą było rzeczywiście czymś wyjątkowy, przykład choćby Leonardo da Vinci. Szukając definicji slowa talent….

….

WYBITNE UZDOLNIENIE DO CZEGOŚ

Istnieje wiele programów w TV na temat talentu także u dzieci: „MAM TALENT”< „VOICE OF POLAND, KIDS”” MASTERCHEF” i wiele innych tego typu show, które mają pokazać talent.

Literatura to taki „szołbiznes”, który chce być Hollywoodem ale wciąż ma kompleksy gdyż jest za bardzo nepotyczny. Nepotyzm w literaturze to nic odkrywczego. Wrzuca się nazwiska propagowane przez wydawnictwa ale o tym innym razem.

Talent i szczęście, czy rzeczywiście talent jest powodem do szczęścia?

Talent nie daje powodu do szczęścia zwłaszcza, że system edukacji ma gdzieś talent. Wychowano mnie w świecie gdzie bez matematyki, chemii czy fizyki nic nie znaczysz. Choćbyś robił wielkie dzieła, tworzył niesamowite rzeczy…To jesteś nikim. By zostać uznanym za geniusza musisz idealnie się uczyć. Wtedy także nauczyciele cię uwielbiają. Mimo tego, że Einstein wcale nie był dobrym uczniem.

Bogaci rodzice chcą by ich dzieci żyły wedlug systemu, dziecko musi być najlepsze we wszystkim. Możliwości dodatkowych zajęć są bardzo wielkie.

Nikt wtedy nie pyta jak czuje się ich dziecko. Czy rzeczywiście chce? Potem dzieci mają problemy z psychiką, zarówno te uwielbiane przez nauczycieli jak i te całkowicie spychane. W ferworze rodzice tworzą swoje kopie: dziecko ma być grzeczne, posłuszne, modlić się i uczyć. Dziecko ma być perfekcyjną kopią dorosłych.

CZŁOWIEK WITRUWIAŃSKI Le proporzioni del corpo umano secondo Vitruvio, „Proporcje ciała ludzkiego wg Witruwiusza”- Stworzony przez Leonarda Da Vinci jest to jeden z najbardziej znanych rysunków. Jest też symbolem mądrości. Upowszechniony przez niego w 1490 roku. Rysunek, stworzony ołówkiem i atramentem na papierze, przedstawia figurę nagiego mężczyzny w dwóch nałożonych na siebie pozycjach, wpisaną w okrąg i kwadrat (łac. Homo Quadratus, „człowiek kwadratowy”)[2]. Rysunkowi towarzyszy tekst sporządzony tzw. pismem lustrzanym. Źródło Wikipedia.

Bez wątpienia dziś ludzie mają wiele talentów. Największym wydaje się zaradność. W życiu trzeba być elastycznym, realizować marzenia i pasje.Wciąż trwa kłónia czy praca na etat czy firma. Ja zdecydowanie powinnam mieć firmę.

Dużo ludzi utalentowych jest niedocenianych bo jak nie żyjesz wedlug systemu to nic nie znaczysz. System pożera.

System jest bezlistosny, krzywdzi relacje, ludzi itd.

NIE LICZY SIĘ DZIŚ TALENT TYLKO PO PIERWSZE DANA OSOBA MUSI MIEĆ KASĘ. ZA KASĘ KUPISZ WSZYSTKO TAKŻE TALENT I MOŻLIWOŚCI. KTOŚ MUSI CIĘ KUPIĆ ALE NAJPIERW TY MUSISZ ZAINWESTOWAĆ. POTEM WYSTARCZĄ JUŻ ODPOWIEDNIE KONEKSJE. TRZEBA WIEDZIEĆ DO KOGO IŚĆ I KOMU ZAPLACIĆ. DO TEGO TEŻ TRZEBA MIEĆ TALENT.

P.S. Jak widzę towarzystwo wzajemnej adoracji to po prostu rzygam. Nominacje do nagrod i nie twierdzę, że nominowani to beztalencia jednak „bez plec ów” w wydawnicwie nie zrobiliby nic.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: