Niedojrzałość polskiego systemu czyli serial „Pati” i sprawiedliwość.

Niedojrzałość polskiego systemu czyli serial „Pati” i sprawiedliwość.

O polskim systemie można pisać na okrągło. Niestety zbyt wielu ludziom żyje się w nim dobrze. Polski system krzywdzi. Warto zadać pytanie czy istniałby system, który nie krzywdzi?

Uwielbiam serial PATI. „Skazana” nie zrobiła na mnie takiego

wrażenia. Nasza bohaterka idealnie pokazuje polski system. Pati- Kiedy ją poznajemy myślimy, że jest matką Natalii i Natana. Po chwili okazuje się, że to ich starsza siostra. Ich matka niestety ma mało z matki.Jest zagubiona, uzależniona i potrzebuje terapii.

To typowa patologiczna prostytutka, uzależniona od wszystkiego od czego można uzależnionym być. Opiekuńcza Pati pracuje w gastro a zakochany w niej Krystian zrobi dla niej wszystko. Pati jest matką nie tylko dla rodzeństwa ale też dla swojej matki.

Już w tej fazie system ma gdzieś rodzinę Pati. Ważne, że jest matka. Ważne, że jest siostra. Co się będziemy martwić? Mama umiera i Pati rozpoczyna batalię o rodzeństwo. Państwo jako państwo uważa, że dzieci trzeba natychmiast oddać do adopcji. Teraz się budzi i nagle odbiera te dzieci. Nasza bohaterka jest nietuzinkowa. Zaradna. Konkretna. Ciężko nie lubić Pati patrząc jak przygląda się swojej biednej matce.

Z czasem Pati wpada w desperację. Dokonuje aktu sprawiedliwości na mordercy swej matki. Serial porusza pod każdym względem

Znowu mamy nieczuły system traktujący dzieci jak przedmioty. System sprawi, że jak wiadomo Pati trafi do więzienia. Dawno w polskim serialu nie widzialam tak świetnie stworzonej bohaterki.

System nie docenia Pati traktując ją nikomu niepotrzebną kobietę.

Aleksandra Adamska jest po prostu do tej roli stworzona.

#pati#player#aleksandradamska#system#patologiespołeczne

Pati mogłaby skończyc dobrze. Ma talent kulinarny. Jest na dobrej drodze by wyjść z tej patologii. Niestety miłość do rodzeństwa sprawia,że Pati popelnia głupoty. Mamy oto bohaterkę, która tkwi w dwóch światach: Tym patologicznym i zagubionym oraz tym lepszym. Egoistycznie pragnie szczęścia dla rodzeństwa. W głębi wierzy, że jest inna niż jej matka. Jednak ta jej matka, tóra narodziła się w niej wygrywa.

Pati niestety przegrywa tę walkę. Trafia do więzienia. Dostaje karę za to, że od wpływem alkoholu ukradła samochód i porwała dziecko, które niestety zmarło. Wygrywa w niej patologia i to jest najsmutniejsze w tym serialu.

Ile jest takich kobiet, które dostają szansę wyrwania się z tego świata ale ptologia w nich wygrywa.

Patologia miłości jest najbardziej złudna. Patologia miłości często jest zgubna. Nie uczymy ludzi relacji, miłości do świata i Boga. Nie uczymy ich bo system szkodzi. System poniewiera pieniędzmi. Nie szanujemy siebie ani uczuć innych ludzi. Nie rozumiemy kochania kogoś na dobre i na złe. Kochamy tylko na dobre i jako ludzie nie rozumi SZTUKI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW.

Dziś drugi człowiek to problem a największym problemem jest miłość i związek. Ten temat jednak wkrótce porruszę we wpisach.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: