Taniec brzucha czyli belly dance (Raqs Sharki) cz.1

Taniec brzucha czyli belly dance (Raqs Sharki) cz.1

Bardzo kocham taniec. Kiedy kobieta może poruszać swoim ciałem i poznać jego świadomość to czuje się lepiej. Opole to jedno z miast gdzie taniec belly dance jest bardzo znany.

Dlaczego akurat to? Próbowałam już wielu innych form. Także Pole Dance ale belly dance ma w sobie coś wyjątkowego. Serdecznie polecam każdej kobiecie. Taniec brzucha inaczej raqs-sharqi czyli taniec arabski jest to sztuka tańca pochodząca z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Nie jest to taniec formalny jak taniec towarzyski. W tańcu wykorzystuje się różnorodne rekwizyty takie jak chusty itp. Najważniejsze jest opanowanie kilku podstawowych ruchów. Najważniejsze jest izolowanie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Jest to taniec bardzo rozwojowy i zmienny.

Nazwa „taniec brzucha” nie jest nazwą oryginalną. W krajach arabskich taniec ten nazywa się „raqs sharqi”, co można przetłumaczyć jako „taniec wschodni”, „taniec orientalny” lub „raqs al-hizzi”. Nazywany bywa także tańcem orientalnym, co niektórzy mylnie odbierają jako określenie tańca wszystkich regionów Orientu, np. Indii i Chin, z którymi nie ma nic wspólnego.

Mój pierwszy występ w Szkole Tańca Alimah (Jestem w turkusowej sukience )

Bardzo polecam taniec i ruch. Sprawiają,że nabieramy świadomości ciała i pewnej dojrzałości. Układa to też naszą psychikę. Czujemy się lepiej. Mamy lepszą energię. Oczywiście trzeba się zmotywować. Życie to lekcja motywacji. Wiary w każdy dzień. Tego uczy nas praca. Samodzielności. Wiary we własne możliwości.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: