Matki pozbawione empatii względem swoich dzieci

Matki pozbawione empatii względem swoich dzieci

Żyję w Polsce. Kraju matek, samotnych matek. Spotkam się zaraz z protestem. Samotne matki to przecież ofiary. Zaznaczam, że nie zamierzam nikogo oskarżać. Jednak jako osoba sztuki dostrzegam znacznie więcej niż inni. Nazywa się to nadwrażliwość. Nadwrażliwość najczęściej pojawia się u osób wychowanych właśnie przez kobiety -matki pozbawione empatii.

E JAK EMPATIA

Empatia- Większość społeczeństwa jej nie odczuwa. Nie oszukujmy się. Dlaczego istnieją wojny? Dlaczego źle się dzieje na świecie? Matki, które zostawiają swoich partnerów. Bez poczucia wartości. Wartość nadaje im zostawianie partnerów i nie są zdolne do miłości. Potrafią za to wykorzystać mężczyznę do swoich celów. Niestety tak najczęściej wyglądają dziś relacje. Jesteś mi potrzebny do zaspokojenia moich celów. Miłości być nie musi. Jest rozsądek i prokreacja, która wygrywa z uczuciami.

JAK OBJAWIA SIĘ BRAK EMPATII?

Brak empatii jest cechą narcyzmu u kobiet. O kobiecym narcyzmie mówi się mało. Najczęściej widoczny jest wśród singielek: „Żaden facet mi nie dogodzi bo ja jestem pępkiem świata”. To jest smutna rzeczywistość. Brak empatii to brak nawiązania dialogu między dzieckiem czy partnerem. Tylko ja mam rację. Nikt inny.

Kobiety takie są wiecznie nieszczęśliwe. Znowu powracamy do cyklu ofiary. Ciężko wyjść z takiego syndromu. Jednak można z tego wyjść. Można też być ofiarą i nie ranić innych ludzi wokół.

Takie zachowanie to często też mechanizm obronny Czuja się ofiarami i jest im lżej. Przez to nie dostrzegają rzeczywistości innych ludzi. Nie widzą przede wszystkim potrzeb swoich dzieci. Nie potrafią słuchać ani nawiązać dialogu. Komunikacja to podstawa w każdej relacji,

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: