Rozwód przez Triathlon

Rozwód przez Triathlon

Przyczyn rowodów jest mnóstwo a każdy przypadek inny. Jednak właśnie triathlon to bardzo częsty przypadek rozwodowy. Paradoksalnie kiedy ludzie zaczynają o siebie dbać. Czym właściwie jest ten Triathlon? To pływanie, kolarstwo i bieganie. Niby cudownie.

Nasza ukochana osoba zaczyna o siebie dbać a druga strona nie chce. Pięknie przedstawiają to amerykańskie seriale czy filmy. Ta druga strona czuje się wtedy taka „biedna” bo ta jedna nie chce z nią biegać. Sport jest sexy.

Czy małżeństwo może rozpaść się dlatego, że jeden z partnerów zaczął uprawiać triathlon?

Jeden z moich pacjentów menadżer w korporacji, za namową kolegów, wkręcił się właśnie w triathlon. Kompletnie stracił zainteresowanie rodziną, nie zauważył nawet, ze jego 17 letnia córka miała próbę samobójczą. Do mojego gabinetu często trafiają pacjenci, ktorym zaczyna sypać się rodzina, a tu okazuje się, że mąż namiętnie biega w maratonach, uprawia sporty ekstremalne, jest triatholnistą. Taki człowiek długo wypiera fakt, że jego pasja rozbija mu małżenstwo. Bo przecież uprawianie sportu jest aprobowane społecznie, godne pochwały i atrakcyjne.

ROBERT RUTKOWSKI, Psychoterapeuta str. 116 ROZWÓD PO POLSKU

W tej kwestii dotyczy to także kobiet. Przypomina mi się kultowa ksiązka i film na podstawie powieści Elizabeth Gilbert, którą cenię najbardziej za BOTANIKĘ DUSZY (Dla mnie to najlepsza powieść tej autorki). Jednak w JEDZ MÓDL SIĘ KOCHAJ- Mamy pokazane, że znudzona swoim mężem

żona ma prawo zostawić męża. Nuda/ Powód do rozpadu? CZy może usprawiedliwienie.

„Jedz , módl się i kochaj” to książka i film z gatunku tych rozwodowych. Nikt cię nie będzie ganił jeśli rozwiedziesz się z nudnym mężem i poszukasz sobie młodszego kochanka. Paradoksalnie owo „znalezieie siebie” jest wymysłem u czlowieka bo skoro drugi człowiek jest przeszkodą w moim ja?Wiele rzeczy jest w naszych głowach. Książka powstała na podstawie biografii. Pokazuje ona, że współczesna kobieta musi mieć wielu partnerów, być rozwódką, bogatą i niezależną.

Sporty i medytacje są często przyczyną. Gdyż wtedy porównujemy nasze życie z tym nowym. Czujemy się niesamowici i bogaci a ja wam powiem, że w zdrowej relacji doświadczacie tego we dwoje. Doświadczacie wtedy tej głębi w miłości, w uczuciach do tej jednej osoby. Ludzie czasami potrzebują znaleźć to w rzekomej podróży, która poprawia EGO.

Męczyźni i kobiety rozwodzą się z różnych powodów. Rozwód ma nadać kobiecie wartości i dać zarobki. W zdrowej relacji ludzie się kochają, mogą na siebie liczyć. Potrafią rozmawiać ze sobą o tym co myślą i czują.

Książka Elizabeth Gilbert sprawiła, że kobiety przestały się usprawiedliwiać. Chcesz być mężem to nie bądź nudny!A gdzie w tym wszystkim więź, miłość?

Młodszy partner – Powód rozwodu?

Zastanówcie się jeśli wasz związek nie był oparty na niczym, nie miał fundamentów to rzeczywiście pozostaje tylko rozwód. Tylko po co był ślub z facetem/ kobietą, która nic dla was nie znaczyła?

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: