To nie jest kraj dla ojców

To nie jest kraj dla ojców

Drodzy ojcowie na początku chcę wam życzyć aby wasze dzieci rodziły się z miłości. Warto przyjrzeć się roli ojca w dzisiejszych czasach. Czasach bez sentymentu.

Kim jest dziś ojciec? Jaka jest jego rola?

Bez wątpienia jest kimś kto stwarza rodzinie żyjąc w zgodzie ze swoją drugą połówkę. Nie ma większego daru dla dziecka niż miłość rodziców ale hello to XXI wiek.

Powstaje jedno duże pytanie? Czy można być ojcem w Polsce?

Warto pamiętać, że nie ma idealnych ludzi. Zapominają o tym kobiety, które wierzą,że są idealne i doskonałe i zawsze mają rację. Propagują ideę świata bez mężczyzn. Wtedy okazałoby się,że nie byłoby tak słodko. W żadnym kraju ojcowie nie są tak dyskryminowani. Polska reklamuje się jako prorodzinny kraj tylko gdzie?

fot. PIXIBAY

Kobiety uważają, że są silne ale ja wam powiem, że ojcowie muszą być silni aby znosić choryy system. System , który odbiera im prawo do bycia ojcem.

W jakich sytuacjach sąd orzeka miejsce dzieci przy ojcu? 

Po prostu wtedy , gdy dojdzie do wniosku, że ojciec zapewni dzieciom lepszą opiekę i lepsze warunki bytowe. W przypadku dzieci młodszych-gdy matka cierpi na zaburzenia psychiczne lub jest uzależniona. W przyypadku dzieci starszych sąd bada kompetencje wychowawcze obojgu rodziców, ale daje dziecku prawo do wskazania, które z nich chce mieszkać na stałe. I zdarza się, (wcale nie tak rzadko ), że dzieci wybierają ojców. ROZWÓD PO POLSKU, RDZ. OJCIEC, str.221 Wypowiedź mecenas KAROLINY BODNAR

Zdarzają się matki, które wszelkimi sposobami starają się ograniczyć dziecku kontakt dziecka z ojcem?

Uważam, że utrudnianie dziecku kontaktu z drugim rodzicem należy traktować jako zamach na szczęśliwe życie dziecka. Może gdyby tego utrudniającego rodzica wsadzać na tydzień do aresztu zrozumiałby co wyprawia. str. 223 , ROZWÓD PO POLSKU

fot. PIXIBAY

Mój tatuś zmarł w 2008 roku. Było mi bardzo ciężko bez niego coć na pewno nie był latwym człowiekiem. Dobrze mieć ojca.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: