Pisarz /Pisarka a zatrudnienie w Polsce- Czyli mój hasztag #zatrudnijpisarza

Pisarz /Pisarka a zatrudnienie w Polsce- Czyli mój hasztag #zatrudnijpisarza

Planuję robić lajfy na Instagramie i Facebooku gdzie będę poruszać tematy relacji oraz życia pisarza i poety w Polsce. Tematów jest mnóstwo!Tym razem coś na temat pracy. Praca i życie pisarza w Polsce. Szczerze czytając biogramy pisarzy czy poetów zawsze czytamy jak byli biedni. Warto przytoczyź np. historię Norwida.

Czy jednak XXI wiek jest nieco łaskawszy dla ludzi pióra? Nie, nie jest i nie będzie. Póki co wygrywają technologie. Jednak pisarze też doskonale radzą sobie w świecie technologii czy filmu. Jeśli pisarz zostaje sfilmowany to ma wielką gwarancję na sukces. Przykładem jest choćby Jakub Żulczyk. Tu HBO czy Netflix. No chłop w czepku urodzony.

Wrażliwość to wysoka cena jaką człowiek płaci w życiu. Mówi się, że pisarze są wrażliwi. Powinni być też przedsiębiorczy. Pisarz to przede wszystkim i niczym się nie różni od innych. Jednak kiedy mamy taki wybór książek naprawdę trudno stwierdzić kto jest realnie pisarzem.

W tej teorii pisarz musiałby być oficjalnym zawodem. Wprawdzie ludzie mogą Cię tak nazwać ale jeśli coś jest zawodem to powinno się za to płacić. Niestety. Zapewne gdyby pisarze byli godnie traktowani to każdy chciałby zostać pisarzem. Problemem jest ,że i tak każdy chce być pisarzem.

Czy ja jestem pisarką?

W tej chwili szukam pracy a raczej sposobu na niezależność. Świat ma mnie gdzieś tylko bliscy są w stanie w miarę mnie zrozumieć. Jestem ambitna i chciałabym po prostu zarabiać. Być niezależna choć trochę i decydować o pewwnych sprawach.

Codziennie czekam na telefon z jakąś propozycją związaną z pracą, wysyłam CV i szukam tej pracy. Zasługuję na niezależność. Naprawdę warto mnie zatrudnić.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: