Patologia grup na Facebooku ,które mają rozwiązać twój problem

Psychologia stała się modna. Musisz korzystać z usług psychologa. Na wszystko ci pomożemy, znajdziemy rozwiązanie. Psychologia stała się narzędziem manipulacji. Masz problem: Napisz o tym na Facebooku. Najczęściej doradzą ci rozwód niezależnie od problemu. Nie znają sytuacji ale napiszą: rozwód.

Doradzą ci w każdej sytuacji. Jestem w kilku grupach na FB. Sama mam swoją ANN-LOVE i nie dziwię się,że ludzie tak to postrzegają. W czym tkwi sedno? Kiedy dziś jest problem. Zbyt często używamy słowa problem. Problem to bardziej widzimisię. Często nazywamy przemocą coś co nią nie jest. Mam już pomysł na trzy książki, które zamierzam napisać i tylko po tym co wiem o świecie, o życiu w Polsce. Istnieje ogólny brak kultury wypowiedzi. Pozwolenie na decydowanie. Pozwolenie na bycie specjalistą w każdej dziedzinie. Istnieje ogromna samowolka. Jeśli chodzi o internet to dał on wolność w osądzaniu innych. Same sądy też osądzają opierając się na złych decyzjach.

Siedząc przed komputerem chcemy czuć się ważni. Grupy pomocowe stały się normą bo nikt ich nie weryfikuje. Facebook już czyta nasze algorytmy. Dobrze wie kiedy myślimy o rozwodzie. Dodaje nam tylko wybrane komentarze, osoby. Na takie grupy należy uważać. O czym warto pamiętać:

  • Nie wolno dawać „złotych rad”. Nie jesteś specem.
  • Zastanów się bo w ten sposób możesz zrobić komuś krzywdę
  • Może osoba ma kryzys ze sobą
  • Rozwód to jest żałoba. W internecie słyszymy o radości kobiet, które z nie wiadomo jakich powodów się rozstały. Świat nie jest czarno-biały.
  • Nie szukaj rad w grupach. Szukaj pomocy u specjalistów chociaż ich też trudno zweryfikować.
  • Pomyśl zanim podejmiesz decyzję w oparciu o FB- poradnictwo.
  • Nikt nie zna Twojego życia lepiej niż TY sam (Celowo używam dużej litery )

Musisz mieć zaufanie do siebie. Czegokolwiek nie robisz jesteś tylko i aż człowiekiem.

Leave a Reply