Droga ojca czyli porzucony tato

Droga ojca czyli porzucony tato

Żyję w kraju gdzie rozwódki są szczęśliwe, ojcowie zaś to gorszy sort społeczeństwa. Państwo i tak będzie po stronie matki- Zawsze. Samotna matka zawsze znajdzie kolejnego kandydata. Samotne matki kojarzą się z ekonomicznego punktu widzenia z zaradnością. Zazwyczaj takie bywają. Jeśli mówimy tu o kobietach- ofiarach przemocy patologicznej. Kobiety to też sprawcy przemocy.

Ojciec z dziećmi ma trudniej także przez prawo. Jest zazwyczaj ofiarą. Często mamy w głowie ten schemat: Kobieta jest matką. Ma męża, który ją bije i zdradza. To bardzo częste schematy i punkty widzenia. Jak zaznaczam ofiara przemocy to też mężczyzna. O Ofierze przemocy będą kolejne wpisy. Tu chciałabym się skupić na losach mężczyzny, którego zostawiła kobieta. Kobiety porzucają mężczyzn.Mówimy tu o kobietach z dziećmi. Potrafią być na tyle okrutne, że myślą tylko o sobie. Tak jak kobiety lubią bad boyów tak mężczyźni uwielbiają zimne kobiety niezdolne do ich kochania. Takie potrafią wykorzystać ( Wiedzą kto może być ich ofiarą, od razu wyczuwają takich mężczyzn) czynią z nich ojców. Wcześniej pisałam już,że kobiety po rozstaniu zabierają wszystko. Ojcowie w naszym kraju to istoty traktowane jako dawca spermy. Polska rzekomo katolicki kraj jest bardziej sfeminizowany niż nam się wydaje. Samotny ojciec ma gorzej gdyż państwo wymaga od niego płacenia alimentów. Mógłby być najlepszym ojcem świata ale alimenty muszą być.

Dzieci muszą być przy matce.Jedyny argument jaki mi przychodzi: Bo je urodziła. Kobiety nie są wyjątkowe przez to, że rodzą. Naprawdę. Znam sytuację gdzie ojciec został sam z dziećmi.. Kiedy w jego życiu pojawiają się kobiety nie chcą go bo ma dzieci mimo, że matki dzieci już nie ma z nimi bo żyje. Zostawiła je. Mit , że każda matka kocha dzieci jest niestety w wielu głowach. Takich sytuacji jest multum. Jednak o nich jest cicho. Dlatego postanowiłam stworzyć zbiór opowiadań specjalnie dla ojców co nie znaczy, że nie będzie spojrzenia na kobiety ofiary.

Jednak mało mówi się o tym do czego zdolne są kobiety. Kobiety potrafią umiejętnie zakryć swoje oblicze. „Dobry facet” jest tylko do wykorzystania a „Bad Boy” do kochania. Wszystko dziś jest pełne stereotypów. Stereotyp, że dobro dziecka przy matce jest jedyne i wyjątkowe bo to matka. Ojciec to ktoś dzięki, któremu kiedy dorastamy jako kobiety bardzo pragniemy. Żyjemy stereotypami. Wczoraj czytałam wywiad rzekomej super pani psycholog , która rzeczywiście potrafi mówić i mądrze jednak kiedy w wywiadzie użyła słowa „Ojcowie nie wychowują”. Moim zdaniem miłość rodziców to wspólne narzędzie wychowawcze. Napiszę o tym jeszcze później. Miłość rodziców to coś dziś nieosiągalnego. To dar na wagę złota. Niestety coraz rzadziej obecny na tym świecie.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: