Obejrzałam „365 dni,Ten Dzień” i co teraz?

Obejrzałam „365 dni,Ten Dzień” i co teraz?

Kiedy dziesięć lat temu wydałam powieść „Level Empire” myślałam, że stanie się ona bestsellerem. Moja bohaterka daleka jest od Laury z powieści Blanki. Moja bohaterka jest brzydka ale daleko jej do „Brzyduli” . Moja bohaterka ma zaniżone poczucie wartości z powodu swojej brzydoty. Poznaje dwóch mężczyzn Antoine , który jest tajemniczy i prawdopodobnie cierpi na schizofrenię. Kolejnym jest Michael Tochman, cwaniak, syn bogacza skrywający sekrety. W tym wszystkim Sybilla, mieszanka ojca, doktra nauk biologicznych na Katholiek Universiait Leuven i matki, niespełnionej gwiazdy Hollywood.

Tymczasem mamy bohaterkę Laurę Biel. Niebrzydka w tej roli aktorka Anna Maria Sieklucka. Zaczęłam oglądać przypadkiem. Zaczęłam oglądając , próbując przypisać to do jakiegoś gatunku. Pierwsze sceny Massimo „przelatuje” swoją narzeczoną. Biorą ślub. Przyjaciółka Laury Olga nie ukrywa swoich seksualnych upodobań i zjada śmietanę z klatki swojego Nacho czy jak mu tam. Massimo (Michel Morroe) zgrywa na twardziela , szefa mafii . Kobieta poślubiła faceta a już mu pyskuje :

  • Nie jestem meblem by mi ktoś mówił co mam robić- Mówi do swojego męża. No cóż. Skoro uważa, że traktuje ją jak mebel to po co ślub?

zastanawiam się czy film zakwalifikować do taniego pornola. CZy naprawdę populizm tego pragnie? Dzieło sztuki nie istnieje. Istnieje za to literatura populistyczna. Film „Ten dzień” na podstawie powieści Blanki Lipińskiej to kolejny dowod, że jeśli nie tworzysz typowo populistycznej literatury to sukcesu nie osiągniesz. Miarą sukcesu jest bylejakość. Powstaje książka 365 dni o treści takiej, że aż żal a moja powieść „Level Empire” zalega na półkach swego istnienia. Nie miała takiej promocji ?

Związek według Blanki Lipińskiej opiera się na seksie i pieniądzach. Współczesne kobiety marzą o Massimo? Nie wiem, nie jestem współczesną kobietą. Marzę o takim normalnym związku we dwoje gdzie pieniądze będą czymś normalnym.Nie chcę Massimo, chcę normalności. Czym jest normalność? To filozoficzne pytanie ale bez wątpienia możliwość zdrowego funkcjonowania. Blanka zrobiła bestseller-Spoko. Czytajcie, nikt wam nie zabroni.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: