Jak w serialach/filmach pokazana jest praca i robienie kariery?cz.1

Jak się dostaje pracę w serialach w kontekście zatrudnienia np.w agencji. Oglądam ostatnio jeden. Jest romantyczny ale pokazuje sposób funkcjonowania Agencji Marketingowej. Jest nieco z przymrużeniem oka ale przez to naprawdę sympayczny.

Bohaterka to artystka, marzycielka, która nie lubi korporacji. Jej siostra jest ambitna i pracowita. Też mam taką siostrę. Jednak jej postrzeganie świata jest otarte w schematy(tej siostry). Za co lubię ten serial.Nie za wątek miłosny ale za to jak pokazana jest praca w agencji reklamowej. Jeden właściciel to lekkoduch i luzak. Jego brat zaś typowy elegant. Szefem tej firmy zostaje na czas wyjazdu ojca ten luzak.

  • Kreatywność naszej bohaterki zostaje zauważona
  • Osobowość również
  • Jej romantyzm staje się atutem firmy

Fakt, że wiele rzeczy jest tam przekolorozywowane gdyż dzieje się tam gdzie jest słońce. Do takiej pracy przychodzilabym jednak z przyjemnością. Każdy tam jest uśmiechnięty (Co nie znaczy, że nie ma rywalizacji itd.) i robi swoją pracę z radością. Każdy zna swoją rolę.

Serial jest radosny. Nie ma napięcia. Oczywiście wszyscy boją się czasem ,że ich zwolnią ale ogolem serial jest bardzo sympatyczny.

Praca tam to przyjemność: Szkolenia, dbałość o pracowników. Jest to komedia więc serial pokazuje dystans. nie wiem czy istnienie takiej firmy możliwe jest w Polsce.

Dodaj komentarz