Francja zakazuje social mediów najmłodszym użytkownikom- Co myślę o tym?

Francja zakazuje social mediów najmłodszym użytkownikom- Co myślę o tym?

Warto wspomnieć na początku najnowszą reklamę DOVE. Ładna dziewczynka czyta tam na Instagramie o baby botoxie i innych aspektach urody. Co czuje ona w środku? Czuje żal, smurtek. Czuje się brzydka.

Francuskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało nowe prawo o ustanowieniu cyfrowej dojrzałości i przeciwdziałaniu nienawiści w internecie. Według nowych przepisów dzieci poniżej 13. roku życia nie będą mogły założyć konta na popularnych platformach jak Facebook, Instagram, Whatsapp czy TikTok, do 15. roku życia będą musiały uzyskać zgodę rodziców.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/francja-zakaz-social-media-dla-dzieci-facebook-instagram-whatsapp-czy-tiktok

Czym są social media?- Narzędziem do reklamy, narzędziem do pokazywania tego co robimy. Przykładem są pisarze, poeci czy ludzie, którzy tworzą nowe dzieła także z gatunku technologii. Nie wiem jaka bym była kiedy bym była uczennicą Liceum w tych czasach. Z tamtego okresu pamiętam, że dziewczyny chciały mnie zabrać do lasu i zbić. Warto przypomnieć sobie pobicie Eryka czy samobójstwo syna posłanki. Niedawne pobicie innego chłopca nagrywane przez telefon.

ISTNIAŁ ŚWIAT BEZ SOCIAL MEDIÓW

Istniał świat bez social mediów i gier. Istniał kiedyś taki świat. Ja jestem jednym z ostatnich pokoleń, które pamięta ten świat. Pamiętam moje pierwsze telefony- klocki firmy MOTOROLa, NOKIA czy SAMSUNG. Moje pokolenie obserwawoło te zmiany. Pamiętam grę GTA , grałam w nią u kolegi. Pamiętam pierwsze chaterię. Pierwsze Internety, moje pierwsze blogi. Pamiętam to. Dzisiejsza młodzież i dzieci rodzą się w świecie social mediów. Po Internecie krążą prześmiewcze filmy o „madkach”, które dziecko traktują jako narzędzie social mediów bez ich zgody. Dziecko zaczyna istnieć w sieci. Traci więc bezpieczeństwo.

Zakazany owoc smakuje najlepiej. Więc wproadzono zakaz. Zakaz jest na pewno dobrym krokiem ale dzieci dziś są wystarczająco sprytne aby ominąć ten zakaz.

Świat social mediów powoduje w ludziach kompleksy. Kompleksy i pobudzają do hejtu. Hejt jest dziś okrutnym narzędziem. Hejt powstaje między innymi z zazdrości, z frustracji. Dziś dorośli mają problemy bo nie mogą pogodzić się, że są już dorośli.

Nie ma ludzi, którzy mają idealne poczucie wartości. Poczucie wartości jest czymś niezmierzalnym. Nie da się zmierzyć uczuć. Współczesny człowiek nie potrafi odróżnić uczuć od emocji. Dzieci też przeżywają uczucia i emocje tylko nie potrafią ich odróżnić. Wracając do tego liczy się przyszyszłość naszych dzieci. Tych co dopiero się urodzily i tych co teraz dorastają. Co ich czeka?

Internet, który jest warunkiem istnienia. Zastanawiam się jakby wyglądały dziś Urzędy, sklepy itd bez komputerów. Jako dziecko też dostałam to narzędzie. KIedy tato kupił komputer byliśmy wtedy w kręgu bogatych dzieci. Miałyśmy komputer. Gorzej, że był tylko jeden więc każdy chciał choć przez chwilę poczuć co to jest i dlaczego ludzie za tym szaleją. Pierwszy komputer był fenomenem. Posiadanie komputera było kiedyś czymś wyjątkowym. Dziś to powinność.

KIedy dzieci rodzą się w świecie pełnym Internetu i komputerów jest to dla nich oczywisty świat. Ten świat sprawia, że dziecko chce wiedzieć kim jest. Czy aby nie jest postacią z Instagrama.

Dbajcie o wasze dzieci,, dawajcie im uwagę i miłość niezależnie od waszych błędów. Miłość to najpiękniejszy dar. Taki nie na sprzedaż.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: