W XXI wieku uczyniliśmy ze związków tragedię

W XXI wieku uczyniliśmy ze związków tragedię

Współczesny świat z czegoś co do tej pory było całkiem zwyczajnym przypadkiem uczynił filozofię. Istniejemy w epoce tysiąca poradników, receptur.Tymczasem życie w związku to całkiem normalna i życiowa sprawa, która oczywiście wymaga dojrzałości. Chociaż z dojrzałości uczyniliśmy również spektakl.

Czym jest tak naprawdę relacja? Spotyka się dwoje ludzi. Ci ludzie kiedy się spotykają jeśli są dojrzali (Choć to mit). Związek to miedzy innymi wzajemne wsparcie. Miłość dojrzała czyni z nas szczęśliwych ludzi. Jako single mamy te same potrzeby co razem. Druga osoba w dzisiejszym świecie traktowana jest jak przeszkoda do zdobycia celów. Związek kojarzy się z uwiązaniem. Istnieje dziś bardzo negatywne postrzeganie relacji gdyż współczesny człowiek, zwłaszcza młody rzadko myśli o przyszłości.

Jeśli kogoś kochasz to go kochasz. Kochasz mając świadomość,że pełno osób jest innych wokół ale czy lepszych? Postrzegamy siebie jak towar. Towar, który trzeba sprawdzić. Jeśli spotykamy się z kimś tylko kiedy jest wspaniale nie oczekujmy, że dana osoba będzie przy nas kiedy jest źle. Miłość to bycie obok kiedy est cudownie i kiedy jest źle. Niestety w dzisiejszych czasach od dzieci wymagamy po prostu żeby były. Nie uczymy dzieci odpowiedzialności. Sądy oddają dzieci pod opiekę niezrównoważonym matkom. W takim świecie przyszło nam żyć.

Rozwód to dziś coś normalnego za to miłość do jednej osoby to coś bardzo niespotykanego. Jeśli powiesz,że kochasz jedną osobę to jesteś dziwny. W czasach kiedy Sarah Jessica Parker propaguje rozwód w serialu rozwód, który z ciekawości obejrzę. Niewierność jest modna i cool.

Wierność to szacunek do samego siebie. Niezależnie czy jesteś wierzący czy nie. Zależy jakim jesteś człowiekiem. W dzisiejszym świecie postrzegamy człowieka za coś co ma. Zapomnieliśmy, że jesteśmy całością. Zapomnieliśmy, że największym zwycięstwem jest posiadanie jednej osoby, która czyni cię szczęśliwym. Kiedy spotkasz taką osobę powinieneś zrozumieć wiele rzeczy. Twoje życie stanie się piękniejsze. Tak, życie wymaga poświęceń w epoce egoizmu. Kochanie drugiej osoby przez całe życie to sztuka dana nielicznym. Usprawiedliwiona brakiem wolności. Jeśli związek odbiera Ci wolność to nie związek. Powinieneś wiedzieć, że bycie w relacji wymaga od ciebie pewnych rzeczy bo rzeczywistość nie jest idealna i nigdy nie będzie nawet jeśli będzie ci się wydawać ,że jest.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: