Dlaczego zdobycie pracy powinno być jak w programie masterchef – Rekrutacja w XXI wieku, nowy cykl-cz.1

Dlaczego zdobycie pracy powinno być jak w programie masterchef – Rekrutacja w XXI wieku, nowy cykl-cz.1

Masterchef to program bardzo znany i kontrowersyjny. Można go lubić czy nie ale na pewno tak powinno wyglądać rekrutowanie ludzi. Możecie się oburzać lub nie jednak ciężko ocenić kto jest najlepszy po CV i paru zadaniach jakie otrzymujemy. To po prostu niemożliwe.

Kiedy wysyłam CV nie znam moich rywali bo jest RODO itd. No system jest pełen sprzeczności. Nawt jeśli nie zdobyłam pracy w danym miejscu to przynajmniej wiedziałabym dlaczego. Każdy szef ma inne wymagania i oczekiwania. Program masterchef ma swoje jasno określone wymagania.

Mało znam firm, które by je jasno określały. Niedawno dostawałam się do kolejnych etapów gdzie rozmowa (Dla mnie rozmowa to żaden wyznacznik) była bardzo svematyczna. Praca opiera się o pewne schematy. Niestety w Polsce te schematy są bardzo ubogie.

Sukces w Polsce osiąga się przez

  • NEPOTYZM
  • BARDZO RZADKO ALE ODPOWIEDNIE KWALIFIKACJE
  • SZCZĘŚCIE

Jak masz pieniądze to masz i talent. Oczywiście do programu masterchef wybierani są ludzie o pewnym statusie społecznym.

Czym są umiejętności ? w skrócie nasze SKILLS. Nasze umiejętności to co potrafimy. Co ja potrafię i lubię? Potrafę i uwielbiam gotować, kocham pisać recenzje. kocham relacje międzyludzkie, dobre kosmetyki i zdrowe odżywianie. Kocham kochać i być kochaną. Mam jeszcze trochę tych umiejętności ale nie potrafiłam nigdy przerobić ich na pieniądze. To już jest rodzaj sztuki.

Tej sztuki nie uczą w szkole. Nie uczą nas jak się sprzedać bo wiedzą, że możesz chcieć osiągnąć sukces ale niekoniecznie masz magnes by go przyciągać. Jestem optymistką. Wierzę, że mój czas zawodowy nadejdzie i nie będę musiała prosić się o staże i inne łaski. Dumnie powiem, że szłam do sukcesu po schodach ale mimo to się nie poddałam.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: