Dlaczego warto obejrzeć „Liczbę Doskonałą”w reżyserii Krzysztofa Zanussiego.

Dlaczego warto obejrzeć „Liczbę Doskonałą”w reżyserii Krzysztofa Zanussiego.

Kiedy #netflix wrzucił ten film od razu byłam ciekawa. To fim specyficzny, tajemniczy. Smakujemy go niczym wino i czujemy się jak w teatrze. Film nie odkrywa Ameryki.

Pokazuje pewne wartości. ludzkie poszukiwanie sensu. Mamy oto Dawida, młodego chłopaka, samotnego. Taki genialny egoista, który robi w Stanach Zjednoczonych karierę i osiąga status milionera. Mimo to wraca do swojej ojczyzny. tam czeka na niego Ola,która zakochana jest w nim. Mimo, że On określił jasno swoje stanowisko: Jestem egoistą, kocham naukę i kocham siebie. Oddaje się on bowiem nauce pdo końca. Dlatego też wraca na uczelnię.

Mamy też siedzące na kawie w Izraelu Joachima. dzwoni do niego telefon. wynika z tego, że dzwoni do niego Dawid. I w tym momencie dochodzi do eksplozji a dzięki owej opatrzności nasz bohater żyje.Postanawia On spotkać się z kuzynem chcąc przekazać mu swoje miliony i widząc w nim biednego naukowca.

Mamy więc wątek Joachima i Dawida , biznesmen i naukowiec wiodą dialog o życiu, o ciągu i istnieniu. Sami lubimy takie rozmowy.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: