Dlaczego nie podoba mi się akcja „Piekło Kobiet”?

Dlaczego nie podoba mi się akcja „Piekło Kobiet”?

Akcja „Piekło kobiet” budzi wiele kontrowersji. Często taki jest jej cel. Początkowo budzi zupelnie inne skojarzenia. Kojarzy się np. z faktem, że kobiety tkwią zamknięte ze swoimi oprawcami. Też miałabym kilka swoich zdań. Dotyczy jednak czułego punktu czyli narodzin i aborcji. Nazwanie tego „Piekłem” budzi mój sprzeciw.

Akcja pięknie odwraca uwagę od koronawirusa, który już odwraca uwagę od szeregu innych problemów. Akcja dotyczy aborcji. Jest XXI wiek a polityka nadal porusza temat przemocy i aborcji nadając im czarno-białe barwy. To jest bardzo smutne. Temat aborcji to temat bardzo indywidualny. Każdy jest osobny, różnorodny. Nie da się nadać mu czarno-białej barwy.

Wielokrotnie pisałam, że kobiety w Polsce nie są tak pokrzywdzone jak mówią. Mamy XXI wiek a one ciągle są ofiarami przemocy domowej? Same też potrafią znęcać się nad mężczyzną ale o tym się mówi mniej bo przecież facet, który daje się znęcać to nie facet. W tym wszystkim ciągła walka o równouprawnienie. W tym wszystkim moje zdanie będzie uznane jako głupie. Muszę być strasznie zła i głupia skoro myślę inaczej niż feministki.

Niedawno próbowałam komunikować się w tej sprawie z pisarką Sylwią Chutnik, samotną matką i feministką. Odnoszę wrażenie,że feminizm jest modny i gdybym walczyła o prawa kobiet to chętniej by mnie drukowano.

fot.PIXIBAY


Wiele razy już pisałam, że wojna płci jest bez sensu. Nie popieram ani stowarzyszenia pro-life ani strajku kobiet i głoszenia, że kobiety mają piekło. Wiem, że istnieje coś pomiędzy czyli szarość. Ta słynna szarość dotyczy choćby faktu, że każdy problem ciąży/porodu rozpatrywany jest indywidualnie. Nie bierze się tu pod uwagę faktu, że krzyczą najgłośniej kobiety, które wiedzą, że jako samotne matki mają z czego żyć. Sąd i tak przyzna im prawa więc Sąd od razu zakłada, że dzieci będą przy matce. Na palcach jednej ręki można przytoczyć sytuację gdzie ojcowie dostają dzieci. Tak się składa, że mężczyzna też ma prawo decydowania czy chce być ojcem więc może nie uwierzycie ale kobieta często chce usunąć ciążę a mężczyzna chce zostać ojcem. Jakie jest wobec tego „Piekło Kobiet” skoro w tym kraju istnieją Domy Samotnych Matek, zasiłki opiekuńcze, 500 plus. zasiłek dla opieki nad niepełnosprawnych dzieci itd. Potem ojciec ma zostać bankomatem. Nie boję się użyć tego określenia. Dla wielu facet po prostu ma być bankomatem. Takie kobiety chcą by nie chciał z dziećmi się widywać i tylko płacił. Prawa ojców to osobny temat. Dlatego irytują mnie tego typu akcje. Sama czekam aż bedę matką i tak wkurza mnie to postrzeganie tego. Pochwała patologii społecznych. Polska! POstrzeganie uczuć przez pryzmat pieniędzy. Realność. Chory system, który nie jest ani trochę za rodziną. Jest jej wrogiem.

Drogie kobiety nikt was nie zmusza byście zostały matkami! Piszecie,że kochacie sukces i pieniądze. Śmiało. Macie wybór!Najczęściej to wy łapiecie faceta na dzieci , potem mu je odbieracie.

fot.PIXIBAY

Chcecie mieć ciastko i zjeść ciastko. Nieważne,że potem piszecie na Facebooku, że bycie matką to dramat, tragedia. Wcale tego nie chciałyście. Żalujecie i w ogóle. Piszecie o tym anonimowo bo przecież wstydzicie się. W dodatku samotne matki wcale nie są samotne. Ponadto zawsze wina musi być faceta. Nie dziwię się, że boją się być ojcami. Niestety media też tak pokazują ojców w większości. Ojciec porzucił a kobieta była święta. W naszym kraju losy dzieci niestety są w rękach matek i konkubentów.

Polityka jest za bardzo czarno-biała. Oskarżanie innych może leczyć poczucie winy. Najsmutniejsze jest to, że w wielu aspektach nie ma miłości. Nawet do dzieci, Dzieci jako źródło prorekracji. Piekło kobiet to znowu krzyk sfrustrowanych kobiet, którym zawsze coś się odbiera ale tylko w ich głowach.

 Co wam zrobiło to dziecko, którego jeszcze nie macie (Albo macie bo matki też krzyczą) a już usuwacie. Co wam zrobił ojciec waszych dzieci? Jest XXI wiek i naprawdę jest prawo wyboru także faceta. Nie musicie być też matkami. Nikt was do tego nie zmusza. 

Nikt nie jest idealny. Wbrew pozorom są związki z miłości. NIestety coraz rzadziej dzieci rodzą się z miłości. Takie dziecko jest prawdziwym zwycięzcą.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: