Zamknięty umysł i otwarty w relacjach- Czyli dlaczego ludziom nie wychodzi nawet wejście w relację?

Zamknięty umysł i otwarty w relacjach- Czyli dlaczego ludziom nie wychodzi nawet wejście w relację?

Zawsze kiedy myślę ,że dużo wiem to i tak z czasem uświadamiam sobie, że nadal muszę się uczyć. Od kiedy z moim Ukochanym tworzymy zdrową relację nieidealną ale najpieknięjszą mam świadomość dlaczego ludzie boją się w ogóle w nią wejść,

Ostatnio toczę rozmowy z wieloma ludźmi. Pierwszym istotnym aspektem są bariery. Ludzie dzielą się na tych o otwartych umysłach i zamkniętych umysłach. Jaka to jest różnica? Otóż znaczna. Jest to nie tylko różnica ale przeszkoda w komunikacji.

Chodzi choćby oto, że będąc w relacji rozmawiasz z drugą osobą. Mówisz jej wprost co czujesz, o czym myślisz. Nie chowasz problemu pod dywan. To jest otwartość na miłość, którązatracają ludzie po zranieniach. Dobrze, że wielu ludzi po zranieniach potrafi wejść w relację.

Co jednak z tymi singlami? Ostatnio dużo rozmawiam z singlami i ich ogólnym problem zamknięty umysł na serce i miłość. Boją się ryzyka, czegoś trwałego. Co się stanie jeśli się zakocham? Co się stanie?

  • No właśnie?

Takie osoby mają zbyt małą ilość empatii w sobie by wykształciło się u nich zrozumienie. Ludzie są ofiarami faktu, że zamykają się na miłość. Zamykają się na emocje i uczucia jednocześniea na pewno chcą być kochani. Do tego dochodzą liczne przekonania i skłonności narcystyczne czyli myślenie, że tylko ja mam rację. Przekonanie o własnej doskonałości. Szukanie ideałów, których nie ma.

Posiadam możliwość prowadzenia Warsztatów z relacji dla par, singli oraz małżeństw. Kiedy warto skorzystać z Warsztatów:

  • Jeśli jesteś singlem i za bardzo nie wiesz w czym masz problem
  • Jesli dopiero rozpoczynacie wasz związek
  • Jeśli wybierasz się na pierwszą randkę lub masz dylemat jak zacząć rozmowę z nią/nim
  • Jeśli jesteście przed ślubem
  • Jeśli masz mnóstwo innych pytań a propos relacji zapraszam także na konsultacje indywidualne

Czekam na maila:

anna@xiezna

Kontakt przez Facebook i massenger

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: