Wirtualność rzeczywistości

Wirtualność rzeczywistości

https://twojepogotowie.blogspot.com/2018/07/dwoje-ludzi-sie-spotyka-i-sa-ze-soba.html

Piszę z kilkoma mężczyznami od jakiegoś czasu. Być może wśród nich jest ten jedyny. Co mnie irytuje? Wirtualność rzeczywistości. Bycie z kimś to obecność. Kiedy mówisz,że mnie kochasz to przyjedź, poznaj mnie. Poznaj moją głębię. Współczesny świat brzydzi się rzeczywistością. Przecież każdy postrzega świat inaczej.

Pisałam ten artykuł lata temu na moim starym blogu. Niestety jest on nadal aktualny. Smutne jest to, że ludzie ni szukają w sobie głębi. Wolą poznać tylko powierzchnię. Czasem w ogóle nie chcą poznać bo nie czują chęci. Kiedy kogoś poznajemy czasem czujemy energię, że ktoś nas odpycha. Czasem odpowiada za to „brak chemii” czasem po prostu brak chęci.

 Współcześnie ludzie nie mówią. Ludzie milczą bo nie wiedzą co powiedzieć. Albo boją się powiedzieć: „Zależy mi na Tobie”. Boją się,że usłyszą: „Ale ja Ciebie nie kocham”. Znacie to uczucie kiedy na kimś wam zależało ale poczuliście odrzucenie. Co wtedy czuje wasze ciało? Wasze samopoczucie spada do zera. Nie chcecie tego słyszeć i czuć. Spada wam nastrój, macie zaniżone endorfiny. Każdy z nas ma jakieś historie miłosne. 

Ludzie nigdy nie zrozmieją, że miłość to dar. Kiedy ktoś jes obok nas to jest nas towarzysz. Tymczasem w wirrtualnym świecie to rzadko można kogoś poznać takim jakim jest. Ludzie grają swoje role.

 Ckliwe obrazki zakochanych lub kochających się par. Co oni zrobili? 

a) Wyznali sobie swoje uczucia 

b) Pomyśleli o wspólnym życiu i przyszłości 

c)Poznali i zaakceptowali rzeczywistość

d) Mają wspólny cel

Te inne motywacje sprawiają,że ludzie są razem. My lubimy czynić z naszych historii historie romantyczne. Lubimy wmawiać sobie „Ona mnie kocha” chociaż mnie porzuciła. I odwrotnie „On mnie kocha” ale Cię porzucił. 

Rzeczywistość…Lepiej jej nie widzieć. Ludzie nie potrafią już się ze sobą komunikować. Nawet powiedzieć „żegnaj” czy „nie chcę z tobą być” .

No właśnie 🙂 

Przestańmy traktować się jak rzeczy, zacznijmy się szanować i kochajmy się- tak po prostu!

Do głębi.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: