Weź ze mną kredyt na 30 lat

Weź ze mną kredyt na 30 lat

Kiedy przypadkiem dziś uruchomiłam laptopa w poszukiwaniu nowych piosenek odkryłam ten utwór. Wykonawcą jest Paweł Kieler. Mało znany artysta z Youtube’a. O czym śpiewa? Współczesne wyznanie miłości czyli „Weź ze mną kredyt na trzydzieści lat”.

Nasze imiona zapisałem w sercu czerwoną kredą na szkolnej tablicy, a Ty, zawstydzona, wzięłaś gąbkę do ręki, zmazałaś je prędko, ruchem błyskawicy. Już wtedy marzyłem o lecie nad morzem, a zimą o wspólnym wyjeździe na narty, a gdy Cię nie było, z tęsknoty płonąłem, jak miasto Rzym w roku sześćdziesiątym czwartym. Teraz mogę powiedzieć Ci wszystko, dłużej nie będę się chować. Musisz wiedzieć, co czuję do Ciebie, choć nie wiem jak ubrać to w słowa. Weź ze mną kredyt na trzydzieści lat, należeć do nas będzie cały świat i niczego Ci przy mnie nie braknie, tego pragniesz, wiem. Weź ze mną kredyt na trzydzieści lat, należeć do nas będzie cały świat, zostań ze mną, bardzo Cię proszę i na starość, na starość, nie zdradzaj mnie z listonoszem. Bank połączy nas węzłem miłości, gdy wyznaczą datę spłaty pierwszej raty kredytu, a za trzy dekady to mieszkanie będzie nasze i może kiedyś dożyjemy emerytur. Wezmę z Tobą dowolny rodzaj ślubu i wpadniemy we wspólne bagno długów. Niech to będzie nasza wspólna decyzja, zdolność kredytowa to największy afrodyzjak. Weź ze mną kredyt na trzydzieści lat, należeć do nas będzie cały świat i niczego Ci przy mnie nie braknie, tego pragniesz, wiem. Weź ze mną kredyt na trzydzieści lat, należeć do nas będzie cały świat, zostań ze mną, bardzo Cię proszę i na starość, na starość, nie zdradzaj mnie z listonoszem. Weź ze mną kredyt na trzydzieści rat, należeć do nas będzie cały świat, zostań ze mną, bardzo Cię proszę i na starość, na starość, nie zdradzaj mnie z listonoszem.

Smutne w tej piosence jest to, że tak naprawdę chodzi o przetrwanie. Kredyt jest po to aby żyć na jakimś poziomie. Walczymy aby żyć jak inni. Nie chcemy czekać.

Kredyty dostają ludzie, którzy mają pracę. Kredyt.


czym jest kredyt: Transakcja polegająca na tym, że: jedna ze stron (wierzyciel lub kredytodawca) stawia do dyspozycji drugiej strony środki pieniężne, dobra realne bądź inne świadczenia albo zobowiązuje się pokrywać do określonej wysokości jej zadłużenie bądź wykonywać dyspozycje płatnicze; druga strona (dłużnik lub kredytobiorca) zwraca w ustalonych terminach równowartość wykorzystanych środków, a ponadto płaci kredytodawcy wynagrodzenie za korzystanie z tych środków w postaci oprocentowania (procent) liczonego proporcjonalnie do sumy i okresu wykorzystania kredytu; dla dłużnika otrzymanie kredytu oznacza powstanie zobowiązania (długu).

Kredyty hipoteczne Polaków są zaciągane najczęściej na okres od 26 do 30 lat. Według danych BIK, w 2022 r., taki przedział okresu spłaty wybrało 49,7% klientów banków. Swoje zobowiązanie dłużej niż 30 lat chce spłacać zaledwie 2,50% kredytobiorców, a od 21 do 25 lat – 23,50%

Być może dziś powinny tak brzmieć oświadczyny. Czy weźmiesz ze mną kredyt. Zdolność kredytowa to afrodyzjak. W komentarzach do piosenki ludzie piszą, że to powinien być hit wesel.

I tak powinno być.

Piosenka jest bardzo prawdziwa. Mówi o relacjach w naszych czasach. Dwie osoby pracują na siebie. Pracują na dzieci i oczekują, że dzieci będą pracować na nie. Szczęśliwi ludzie w związkach istnieją. Jednak ich szczęście wynika z własnego ja. Nie istnieją ludzie zdolni do związków. Zawsze jest jakiś powód, który trzyma dwojga ludzi. Lepiej nazwać to miłośćcią niż kredytem. Zdarza się miłość i kredyt chociaż…What is love?

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: