W świecie kobiety narcystycznej

W świecie kobiety narcystycznej

Narcyzm to epidemia XXI Wieku. Każdy z nas bywa trochę narcyzem bo kto z nas nie lubi lajków na Facebooku czy Instagramie. Każdy z nas lubi pochwały. Każdy z nas jakąś ilość narcyzmu w sobie ma. Niektóre osoby posiadają nadmiar takich cech. Często zadaję sobie pytanie czy istnieją osoby, które nigdy nie powinny być w związku. Istnieją takie osoby.

Zasada, że związki są tylko dla dojrzałych wydaje się odległa kiedy już nastolatki w szkole bawią się TikTokiem. Czym jest ten narcyzm i dlaczego „narcyzm to zło”? Osoba narcystyczna posiada z pozoru cechy, które każdy z nas mając poczucie wartości posiada.

Jak wygląda świat kobiety narcystycznej? Przede wszystkim takie kobiety uważają, że mają rację. Przesiąknięte feministycznymi hasłami głoszą wolność i niezależność. Bądźmy wolne i niezależne. Kobieta narcystyczna z założenia do szczęścia nie potrzebuje faceta i mężczyzna to zło konieczne. Ma o sobie wysokie mniemanie niezgodne z rzeczywistością.

Jest to kobieta zakochana w sobie do bólu. Najważniejsze jest to co ją uszczęśliwia. Taka osoba idzie po trupach do celu. Nieważne są konsekwencje. Cel musi zostać osiągnięty za wszelką cenę. Zazwyczaj niestety tak się dzieje. Otoczenie stwierdza, że taka osoba jest pewna siebie. Jednak taka osoba musi być podziwiana. U każdego narcyzm przejawia się inaczej. Osoby narcystyczne tylko oczekują i nie dają nic w zamian. Uważają, że im się należy. Kobiety narcystyczne to roszczeniowe dzieci. Często stwierdzają, że nikt ich nie uszczęśliwi bo nikt nie jest ich godny. One postrzegają siebie jako osoby idealne, byt doskonały. Trudno z nimi nawiązać trwałą relację i komunikację. Często takie kobiety bywają singielkami.

Narcyzm dzielimy na:

Narcyzm doskonały- Taka osoba posiada absolutnie idealny obraz swojej osoby. Takie osoby są roszczeniowe zwłaszcza gdy coś nie idzie po ich myśli.

Narcyzm uroczy- Taka osoba lubi być w centrum zainteresowania,taka osoba posiada urok osobisty.

Narcyzm elastyczny: Taka osoba posiada zdolność manipulowania otoczeniem. Wie jakie maski trzeba przybrać w danej sytuacji. Kłamie i co najważniejsze nie bierze odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Narcyzm agresywny (sadystyczny) – Taka osoba ma skłonności władcze, idzie po „trupach do celu”. Cechuje ją zawziętość i brak hamulców. Taka osoba skłonna jest do przemocy psychicznej i fizycznej no i nigdy nie przeprasza za swoje czyny.

Każda z tych odmian narcyzmu może się mieszać. Jeśli jednak, któraś z tych cech dominuje warto skonsultować to z psychiatrą. Narcyzi to ludzie włsdzy no i też kobiety. Narcyzm kobiet to temat tabu bo mówi się tylko o narcyzmie mężczyzn. Obie płcie cierpią na to schorzenie.

Jeśli dostrzegasz u siebie ten problem zapraszam na konsultacje.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: