Show-biznes kontra biznes literacki cz.1

Show-biznes kontra biznes literacki cz.1

Wczoraj ogłoszno zwyciężczynię Top Model a niedawno wyniki Masterchefa… Chodzi w nich oto aby z amatorów zrobić kucharzy i modeli. Istnieje mnóstwo takich programów. Wtedy wchodzi się do świata- Lepszego świata opatrzonego grubymi pieniędzmi. Grube pieniądze są wszędzie i nie dla wszystkich.

Z pieniędzmi jest tak, że większość ich pragnie. Takie programy dają szansę rozbłysnąć. Wszędzie jest taka możliwość. W każdym świecie jest „polityka Kultury”. W każdej dziedzinie chodzi o wielkie pieniądze. Dziś show-biznes połączył się z lekarzami i światem medycyny, gastronomią itd. Każdy marzy by choć przez chwilę wisieć na billboardzie, mieć swoje 5 minut. Latwo zdobyć sławę kiedy ma się pieniądze. W kapitaliźmie to pieniądze rządzą światem.Nie oszukujmy się- Zawsze rządziły. Artyści pokochali świat Internetu gdzie mogą się promować. Gdzie mają możliwość wolności chociaż w tych czasach wolność to zbyt duże słowo.

Wejście w świat poezji i literatury jest trudny. Te światy połączyły się – pisarze robią wszysko by ich powieści sfilmowano i przetłumaczono na wiele języków. Literatuta to:

SZARA EMINENCJA SHOW-BIZNESU

Szara dlaego, że jeśli już cgodzi o świat filmu to tam też jest kino niezalżne. Z głośnych filmów pamiętam „Wojaczka” z 1999 roku. W Rafała W wcielił się poeta Krzysztof Siwczyk. Film wyreżyserował Lech Majewski. Warto wspomnieć też o amerykańskim filmie z Robinem williamsem pt. „Stowarzyszenie Umarlych Poetów” albo „Całkowite Zaćmienie” czyli historia Arthura Rimbauda. Mało dziś mo,wi się o poezja chociaż poezja spokojnie moglaby wziąć ślub ze światem IT czy medycyny. Lekarze i programiści często piszą wiersze oczywiście nie ma tu reguły. Posiadanie innej pracy sprzyja w ogole hobby. Hobbby i pasje kiedy ludzie mogą łączyć to jest prawdziwy sukces. Poeci nie są doceniani w świecie marketingu co jest błędem. Ich wyobraźnia powinna być wykorzystywana w odpowiedni sposób. Wkrotce napiszę więcej o tych poetach.

Korporacje i poeci

Każdy powinien mieć pracę. Czasy nie są łaskawe. Istnieje niewyobrażalny podział. Dla mnie poezja to miłość. Miłość jest tak wielka jak poezja czyli coś niezrozumiałego i niepojętego. Show-biznes to brualny światek. Nikt nie zdaje sobie jak bardzo trudny jest świat litertury. Talent rzadko kiedy decyduje. Decydują inne rzeczy, inne wartości. Ogolnie świat jest wielką dziurą bez wartości. Show-biznes to świat pozornie piękny. Wystarczy poznać biografię Marylin Monroe czy Elvisa Presleya. Bycie artystą wcale nie jest cool.

ŚWIAT JEST POZBAWIONY EMPATII. BEZLITOSNY SHOW-BIZNES POCHŁANIA SWOJE OFIARY.

Obserwując na Instagramie , TikToku czy Facebooku konta aktorow, piosenkarzy można odnieść wrażenie, że każdy walczy o przetrwanie. Każdy chce się chce sprzedać.

INFLUENCER czyli SPRZEDAWCA

Każdy chce mieć wartość produktową, żeby mu płacili.

Poezja łączy się z muzyk tak jak Michał Bajor i Kayah=pokazali klasę. Jednak nadal jest to sztuka niewidzialna, nieobecna. Reguły te same co w show-biznesie bo są i gwałty, smutki, ćpanie, uzależnienia czy walka o przetw amerykańskich filmach zawsze rwanie. Niby tak. Jednak w filmach czy serialach amerykańskich zawsze widzimy bohaterkę dziennikarkę, ktora szuka milości.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: