Relacje według serialu „Biały Lotos” sezon drugi

Relacje według serialu „Biały Lotos” sezon drugi

Bardzo czekałam na jeden z moich ulubionych seriali na HBO „Biały Lotos”. Sezon pierwszy był bardziej poetycki niż ten drugi. Sezon drugi dzieje się na włoskiej Sycylii, ubóstwianej przez bogatych Amerykanów. Magiczna Sycylia przyciąga. Jest słońce i dramat.

https://annlove.pl/relacje-wedlug-serialu-hbo-pt-bialy-lotos/

Każdy wie,że bycie bogatym to przywilej dający szczęście i możliwości.

Szefowa Hotelu „Biały Lotos” Valentina to zimna kobieta, profesjonalistka , która dba bardzo o koty i wcale nie zajada się menu z hotelu. Kiedy jednak ją poznajemy jest nieprzyjemna. Z czasem okazuje się, że fantazjuje o swojej pracownicy.

Serial i cała fabuła w mistrzowski sposób pokazuje nawiązanie i zmienność relacji. Pierwsza para małżeńska to całkiem ładna brunetka Harper wraz z mężem Ethanem. W „Białym Lotosie” spotykają Daphne i Camerona. Pary się bardzo od siebie różnią jednak ciągnął do siebie. Pierwsza para jest niezwykle ostrożna w relacjach, mają kryzys życia seksualnego. Druga para jest wyzwolona, nie ma zmartwień typu polityka gdyż otaczają się pieniędzmi i luksusem co nieco ugrzeczniona Harper uznaje za nietakt. Stanowią taką parę, która wieczorem czyta książkę a mąż bawi się telefonem. Ich problemy miłosne są stopniowe. Widać pewność siebie Camerona kiedy idzie przebierać się w kąpielówki na oczach Harper. Wyraźnie widać, że ma na niego ochotę. Ciekawostką jest, że między pokojami są ukryte specjalne drzwi. Drzwi przejściowe- Symbol zdrady.

Tymczasem Jennifer Coolidge wraca jako Tanya znana z pierwszej części. Jest żoną niejakiego Grega. Wkrótce okazuje się, że ednak facet szukał układu a jak to bywa z facetami miał kochanki. Jej asystenka Portia szuka jakiejś filozofii w tym dziwnym świecie przesytu i bogactwa. Poszukująca Portia jest mi najbliższa. Jej wizje świata są zbliżone do moich.

Jest i Mia i Lucia- Dwie prostytutki, które pokazują ,że mężczyźni mają słabość do prosystutek. Prostytutki troszeczkę namieszają w życiu naszych głownych bohaterów. Mia marzy o tym aby śpiewać ale Valentina jej na to nie pozwala.

Relacje są pokomplikowane, komplikuje je już sam fakt, że bohaterowie są na urlopie. Urlop jest poszukiwaniem przyjemności. Ekscentryczna Milionerka Tanya wierzy w miłość ale dopiero towarzystwo „gejów” sprawia, że zwiedza Włochy.

Co tu się jeszcze wydarzy? Trudno powiedzieć. Na pewno bardzo podobają mi się zdjęciaJeden z odcinków kończy się kiedy Mia na fotelu całuje jednego z mężczyzn. Ujęcie jest bardzo estetyczne.

Relacje między ludźmi zwłaszcza w tym serialu są odbiciem nas. Dla każdego wyjazd na urlop to co innego. Wyjazd do takiego ośrodka All Inclusive pokazuje status społeczny naszych bohaterów. Z czasem pokazują oni jednak swoje prawdziwe oblicze. Czy rzeczywiście każdy z gości jest tak bogaty za jakiego się podaje? Co tak naprawdę kryje się pod szyldem luksusu? Można ukryć wiele rzeczy. Nie jest to żadno odkrycie. Serial też podoba mi się mniej niż pierwsza część. Mimo to jest wart oglądania.

Można dostrzec, że jesteśmy tylko ludźmi. Niewazne gdzie , zawsze tylko ludźmi. Każdy z nas ma coś ukrycia.

CDN

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: