Przeszkody, które nie pozwalają innym zawrzeć trwałej relacji cz.1

Przeszkody, które nie pozwalają innym zawrzeć trwałej relacji cz.1

Istnieje wiele przeszkód do zbudowania trwałej relacji. Ludzie po nieudanych związkach trafiają na „rynek matrymonialny” często z dziećmi lub bez. Istnieją też typowi single, którzy boją się zwyczajnej rozmowy z dziewczyną.

Potrafią być za to idealnymi pracownikami. Single mężczyźni to zazwyczaj pracoholicy mieszkający np. w stolicy lub kobiety singielki – karierowiczki. Miłość jest przeszkodą do celów. Poza tym istnieje świat w solipsystecznej kulturze EGO:

„”le solus ipse” (Ja sam) -Pogląd filozoficzny głosi, że rzeczywistość jest zbiorem subiektywnych wrażeń, wszystkie obiekty są częściami umysłu. Żyjemy też w kulcie narcyzmu. Narcyzm przejawia się w myśleniu,że to moje życie i musi być tylko dla mnie. Jeśli inni ograniczają mi dojście do celu powinnam się ich pozbyć.

Kultura narcyzmu i ego nie pozwala wielu osobom samotnym zawrzeć normalnej relacji, niestety. Często widzą też relacje osób z otoczenia, na forach internetowych czytają o rozstaniach i czują się wygranymi.

Częste powody samotności to:

  • Niskie poczucie własnej wartości
  • Choroby psychiczne
  • Problemy w rodzinie (Boję się być taki jak rodzice, którzy się rozstali. Unikanie podobnych problemów)
  • Brak zrozumienia celów relacji
  • Stereotypy i przekonania
  • Brak samoświadomości
  • Brak zaufania do siebie i innych

ANN-LOVE ma Ci pomóc poznać przyczyny twojej samotności. Może dzięki temu zechcesz spróbować podjąć dalsze kroki. Jedną z przeszkód jest głoszenie haseł „Miłości nie ma”. Zastanów się jakie ty masz przekonania.

Życzę ci byś odkrył/ odkryła to czego pragniesz.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: