Istnieje wiele przeszkód do zbudowania trwałej relacji. Ludzie po nieudanych związkach trafiają na „rynek matrymonialny” często z dziećmi lub bez. Istnieją też typowi single, którzy boją się zwyczajnej rozmowy z dziewczyną.

Potrafią być za to idealnymi pracownikami. Single mężczyźni to zazwyczaj pracoholicy mieszkający np. w stolicy lub kobiety singielki – karierowiczki. Miłość jest przeszkodą do celów. Poza tym istnieje świat w solipsystecznej kulturze EGO:

„”le solus ipse” (Ja sam) -Pogląd filozoficzny głosi, że rzeczywistość jest zbiorem subiektywnych wrażeń, wszystkie obiekty są częściami umysłu. Żyjemy też w kulcie narcyzmu. Narcyzm przejawia się w myśleniu,że to moje życie i musi być tylko dla mnie. Jeśli inni ograniczają mi dojście do celu powinnam się ich pozbyć.

Kultura narcyzmu i ego nie pozwala wielu osobom samotnym zawrzeć normalnej relacji, niestety. Często widzą też relacje osób z otoczenia, na forach internetowych czytają o rozstaniach i czują się wygranymi.

Częste powody samotności to:

  • Niskie poczucie własnej wartości
  • Choroby psychiczne
  • Problemy w rodzinie (Boję się być taki jak rodzice, którzy się rozstali. Unikanie podobnych problemów)
  • Brak zrozumienia celów relacji
  • Stereotypy i przekonania
  • Brak samoświadomości
  • Brak zaufania do siebie i innych

ANN-LOVE ma Ci pomóc poznać przyczyny twojej samotności. Może dzięki temu zechcesz spróbować podjąć dalsze kroki. Jedną z przeszkód jest głoszenie haseł „Miłości nie ma”. Zastanów się jakie ty masz przekonania.

Życzę ci byś odkrył/ odkryła to czego pragniesz.

Reklamy

This article was written by Anna Czyrska

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.

Dodaj komentarz