Pozdrowienia z Niemiec (Herzlitz Wilkomen)

Pozdrowienia z Niemiec (Herzlitz Wilkomen)

Posyłam serdeczna pozdrowienia z Niemiec gdzie aktualnie przebywam? Co mogą robić Polacy za granicą- Pracować. Nie jestem jakimś specjalnym przypadkiem, który uznał, że tylko za granicą znajdzie pracę i się wzbogaci. Póki co jestem tu dość krótki i mój pobyt jest krótki choć może wydawać się długi.

To po życiu w Belgii jedno z ciekawszych doświadczeń życia. W Belgii byłam jako studentka programu Ersmus. Mam ze sobą tutaj nawet tą samą walizkę. Być może byłoby łatwiej gdybym nauczyła się wtedy niemieckiego bo tam porozumieć się w tym języku. Wszyscy wokół wyjeżdżali by zarobić a mnie zawsze brakowało odwagi. Musiałam podjąć wyzwanie, walkę samej ze sobą, ze swoimi słabościami by znaleźć się tu gdzie jestem.

Po Belgii wydałam powieść „Level Empire”, która przeszła bez echa. Takie są realia. Tym razem też po powrocie wydam powieść. Wcześniej mieszkałam w Herne a obecnie w Oberhausen. Miasteczko koło Frankfurtu nad Menem. Miałam przyjemność jechać już z biletem pociągiem w DE. Dworzec we Frankfurcie podobny jest do Dworca we Wrocławiu. Nic w tym dziwnego w końcu Wrocław to poniemieckie Breslau. Na jego starych kamienicach możecie dostrzec napisy : Gemuse und der Obst (Warzywa i owoce). Lubię odkrywać takie ślady.

Jest słoneczny poranek w Niemczch. Popijam kawę i cieszę się, że pracując mogę komuś czynić dobro. Pozdrawiaam serdecznie!

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: