List do każdej matki

List do każdej matki

26 maja przychodzi Dzień Matki. Potem kluczowy Dzień Dziecka. Matka- To bez wątpienia istotna rola społeczna. Jesteśmy częścią naszych matek i ojców. Choć pozornie innymi częściami.

Drogie matki, życzę wam tego abyście rozsądnie wybierały ojców waszych dzieci. Abyście kierowały się sercem. Jeśli chcecie być matkami pomyślcie o przyszłości waszych dzieci. Decyzję o byciu matką podejmujcie z rozwagą. Rodzicielstwo powinno być świadome z obu stron.

Szanujcie ojców waszych dzieci niezależnie od sytuacji- Nigdy nie mówcie o nim źle. To ojciec waszego dziecka. Jeśli decydujecie o rozstaniu zróbcie tak by dziecko nie straciło z oczu kochającego ojca. Nawet jeśli do tej pory trudno było wam rozmawiać we dwoje przed rozstaniem pomyślcie jak ten konflikt wpłynie na wasze dziecko. Skoro nie potraficie być razem nie bądźcie dla siebie wrogami.

Dziecko ma prawo kochać i ojca i matkę. W tym Dniu trochę matki życzę abyście przeczytały treść Druku Senackiego 63 i pomyślały jak bardzo zmieniło to by w waszych relacjach, w waszym życiu. Ojcowie nie są waszymi wrogami- Za to wy jesteście ich wrogami. Podobnie jak jesteście wrogami waszych dzieci.

Nie ma idealnych ludzi. Nie ma idealnej matki ani ojca. Ale jeśli jest miłość to jest to najpiękniejszy dar.

Dziecko kocha nas takimi jakimi jesteśmy. Idealizuje nas i ufa bezgranicznie. Drogie matki kochajcie wasze dzieci bez egoizmu. Kiedy rozstajecie się pomyślcie co czują ojcowie, przez co muszą przechodzić.

Jako dziecko napisałam wiersz na Dzień Matki:

Czy ktoś wie kto to jest mama?

Jest to osóbka kochana, sprytna , mądra i sprawiedliwa

Zawsze w kuchni coś wyczynia

Ktoś nachlapie, ktoś nabrudzi

a ona zawsze przy tym się trudzi

Gdy deszcz za oknem rodzina się smuci

ona po cichutku radosną piosenkę nuci

Drogie matki kochajcie wasze dzieci i pamiętajcie, że mają też ojców.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: