Kryzys dla osób samotnych starszych i młodych w czasach koronawirusa

Kryzys dla osób samotnych starszych i młodych w czasach koronawirusa

Jest to bardzo trudny czas dla osób samotnych niezależnie od wieku. Zwrócę tu uwagę, że jest to przełamanie życia młodych ludzi, którzy od zawsze ponad wszystko cenili wolność i hedonizm. Młodzi ludzie i współcześni obecni single randkowali, mieli dużo przestrzeni. W obecnej sytuacji możliwa jest jedynie rozmowa co jest plusem.

Bardzo ciężko jest podejmować jakiekolwiek decyzje, które mają wplyw na nasze życie osobiste. w tym trudnym czasie nie polecam nikomu wchodzić w związki jeśli twoją motywacją jest #koronawrus to znaczy, że możesz też poczekać z tą decyzją. Miłość czasem rodzi się z rozmowy więc jak najbardziej w tym trudnym czasie warto poznawać nowe osoby.

Jeśli nie jesteś samotny z wyboru to poznawaj nowych ludzi i rozmawiaj z nimi. Teraz każdy z nas potrzebuje rozmowy i poczucia, że ktoś jest, Kiedy zacznie ci brakować rozmowy z osobą z Facebooka, Tndera czy innego portalu wtedy może rzeczywiście to miłość ale czas pokaże. Oczywiście wszelkie decyzje zależą od was i może okazać się, że rzeczywiście jesteście udaną parą.

Warto dostrzec, że w tym momencie to nie jest priorytet. Czym w ogole jest kryzys? Krysys ten prywatny spotyka każdego z nas na różnych etapach życia i to jakie mamy zasoby i jakie zasoby ma nasza rodzina decyduje jak wychodzimy z tego kryzysu. Czas kwarantanny to także nowy sposób na poznanie siebie. Dla każdego obecna sytuacja jest sytuacją nową.

Obecnie wiele osób wspiera swoich rodziców czasem kosztem własnego życia. Kryzys spowodowany przez koronawirus jest jednak kryzysem zbiorowym. Jak każdy kryzys ma pewne plusy i minusy. Jak już wspomniałam można zbudować na nowo świat.

Dobrze jest mieć obok kogoś kogo kochamy w tym trudnym czasie. Jednak nie każdemu jest to dane. Co warto zrobić kiedy jestes singlem w tym momencie:

  • Poznawaj ludzi na portalach randkowych, FB
  • Rozmawiaj
  • Bądź empatyczny i wspieraj inicjatywy społeczne np. rób maseczki

Odpowiedz sobie na te pytania!

  1. Zastanów się nad swoimi uczuciami. Czy potrafisz je nazwać?
  2. Czym dla Ciebie jest posiadanie kogoś bliskiego w obecnej sytuacji?
  3. Czy byłbyś szczęśliwszy będąc kochany nie tylko przez rodzinę i bliskich?
  4. Jak myślisz dlaczego do tej pory z nikim się nie związałeś? (Jakie były przeszkody?)
  5. Czy żałujesz decyzji w sprawie relacji podjętych w przeszłości?
  6. Czy sytuacja z koronawirusem spowodowała u ciebie jakieś zmiany w myśleniu?
  7. Jakie są twoje osobiste lęki dotyczące przyszłości?

Pytań można tworzyć znacznie więcej. Jednak znalezienie na nie odpowiedzi jest nieco trudniejsze. Nie da się na nie odpowiedzieć szynko. Najważniejsze to byś ty sam je znalazł a co z nimi zrobisz to tez twoja droga. W czasie koronawirusa życzę wam miłości. Aby koronawirus otworzył was na miłość i czułość. Kochajcie się. Nikt jeszcze nie wie czy stare słońce zarysuje nowy dzień.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: