Idealizacja kobiet a przemoc czyli kobieta-ofiara. Analiza.  cz.2

Idealizacja kobiet a przemoc czyli kobieta-ofiara. Analiza. cz.2

Współczsny świat bardzo idealizuje społeczną rolę kobiet. Jedyny argument polega na tym,że one zostają matkami. Warto zadać pytanie co się stało w dzisiejszych czasach z rodziną? Bynajmniej nie mam pretensji do tego, że ludzie się mylą. Każdy z nas jest człowiekiem ale czy każdy z nas powinien założyć rodzinę?

Przemoc to jak pisałam temat bardzo polityczny. Nie jestem jednak antyfeministyczna. Wszystko ma jednak swoje granice. Kobiety są dziś bardzo wyrachowane. Nauczyły się krzywdzić i niszczyć. Robiąc ten wpis nie piszę,że wszystkie. Problem w tym, że zdecydowana większość dąży do zniszczenia gatunku męskiego.

Tylko po co? Kiedy czytam o kobietach ofiarach przemocy to pytam z jakich domów, rodzin one pochodzą? Na jakiej podstawie stweirdzają,że są ofiarami i dlaczego odgrywają rolę niewinnych?

Kobiety wciąż głoszą hasła: Jestem silna, samowystarczalna czyli po co mi facet jednocześnie czyniąc z siebie bezbronne ofiary. Jaka jest w tym logika? Z kolei druga strona czyli facet-ofiara to nadal palant i idiota. Z drugiej strony kobiety uwielbiają bad boyów. Analizuję sprawę przemocy bardzo głęboko gdy dziś ludzie nie analizują tej kwestii widząc po pierwsze, że mężczyźni to zło. Kobiety zaś to anielskie istity, których tknąć nie można.

Kobiety stały się :

  • Roszczeniowe (Wszystko mi się należy)
  • Mężczyzna jet głupi bo jest zakochany (Zakochany frajer!)
  • Mężczyzna jest zły bo jest zły bo np. sugeruje kobiecie pójście do pracy
  • Kobiety głoszą hasła o niezależności a żyją z dzieci , alimentów i nie pracują
  • Samotne matki to bohaterki niezależnie od przyczyn rozpadu związku
  • Kobiety rozbijają relacje i związki
  • Kobiety dają sobie prawa do wszystkiego
  • Jeśli jesteś ofiarą przemocy to czy byłaś aż na tyle głupia, że nie widziałaś sygnałów. Świadomie wybrałaś sobie bad boya na ojca?
  • Zapewne masz obok z pięciu facetów, którzy by się z tobą umówili ale ty jesteś księżniczką i pękiem świata (Nie, nie jesteś).

To stereotypowe myślenie społeczeństwa. Nikt już nie udaje, że słowo rodzina istnieje. Samotne matki walczą o pieniądze ale Sądy stają po ich stronie. Polska to nie jest prorodzinny kraj. Idealizacja kobiety to obdsesja tego świata. zapomnieliśmy, że wojna płci nikomu nie przynosi radości. Jeśli kogoś nie kochacie to nie wchodźcie z nim w relację i będzie git, Może nigdy nie powinniście zostać matkami. Może nigdy nie powinniście zakładać rodziny no ale świat jest niesprawiedliwy.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: