Dlaczego warto obejrzeć serial FOODIE LOVE?

Dlaczego warto obejrzeć serial FOODIE LOVE?

HBO i NETFLIKS rywalizują ze sobą w kwestii seriali. Kiedyś już zaczęłam oglądac Foodie Love ale przerwałam. Bardzo zależało mi na wspomnieniu o tym filmie. Skupmy się na postaciach.

Kocham dobre jedzenie, gotowanie tak jak mój Ukochany. Jedzenie jest częścią naszego życia. Serial jest też hołdem dla Anthonegoo Bourdaina. O czym jest serial? O jedzeniu i o miłości. Dobre jedzenie relacje umacnia. Nie od dziś mówi się,że przez żołądek do serca. W kuchni możesz czarować. Osoba, którą kochasz to ktoś przy kim możesz być sobą. Możesz powiedzieć co czujesz.

Skupmy się na serialu zrobionym dla HBO ESPANA. Reżyserką jest Isabel Coixet. W czasach 50 Twarzy Greya serial FOODIE LOVE jest rarytarysem wśród innych seriali. Jest oczywiście kilka rzeczy, które mnie drażnią ale od początku. Laila Costa wciela się w postać Elli. Kim jest Ella? Kobietą niezależną. Pracuje i lubi jeść. Na początku poznajemy jej gusta, które są poniekąd zbliżone do wielu współczesnych ludzi. Ujęcia i zdjęcia w serialu są piękne. Co do postaci? Co myślę o głwnej bohaterce? Jest trochę w sobie zadufana. Nie jestem przekonana czy polubiłam tę postać. Jest trochę tajemnicza, zimna i niedostępna. Ma w sobie taką „ostrożność singla”.

  • Uprawiajmy seks a może się w Tobie zakocham

No właśnie. Większość ludzi z mojego pokolenia ma ten syndrom. Bądź niedostępna czy niedostępny. Ei czyli bohater męski jeździ na kongresy. Prowadzi szkolenia a w wolnej chwili się objada. Para poznaje sie przez aplikację dla miłośników jedzenia.

Nie do końca darzę sympatią kobiety typu Ellie. Jest w niej coś ,że za nią nie przepadam. Ponieważ opowiadają to obie strony nadajeto serialowi charakter. Moja ulubiona scena to kiedy nasz bohater jest w Rzymie a ona przez telefon prowadzi go ścieżkami i prowadzi go do ulubionych miejsc. Kiedy obok niego kręci się inna kobieta on nie jest chętny. Niezależność głownej bohaterki mnie irytuje. Wiemy, że coś tam przeżyła. Nic o niej nie wiemy. Nie wiemy nic o rodzinie bohaterów. Mamy przedstawione urywki z ich życia. Przez cały serial próbujesz sprawdzić czy połączyło ich uczucie czy tylko namiętna gra. Czy oni rzeczywiście siebie potrzebują? Pokazani są jako ludzie niezależni, ambitni i ciekawi świata. Zawsze mnie wkurza to, że są dobrze usytowani. Tak, wurza mnie, że pod tym względem, że rzeczywistość jest inna. Owi bohaterowie nigdy nie mają problemów finansowych bo gdyby takie mieli nie spojrzeliby na siebie.

Tak kochani. Taka jes rzeczywistość. Prawda jest jednak taka, że czekamy na „to coś” o czym już pisałam. Między aktorami jest na pewno ta chemia. Mam wrażenie, że możnabyłoby dać jakiekolwiek tło ale jedzenie jest bardzo sexy bo bohaterowie uprawiają #foodporn.

Cytat z serialu:

„Osoby, które tak naprawdę kochamy są jak klucze, które otwierają te drzwi w nas o których nie mieliśmy pojęcia”

Każda historia miłosne niesie inną. W ostatnim odcinku poznajemy smutną historię głownej bohaterki. Serial jest wart obejrzenia. Bardzo poruszający i pouczający. Na pewno, że warto kochać. Mimo wszustko. Mimo tego, że czasem nic na to nie pozwala. Uczy też, że nie warto tracić czasu na wiele niepotrzebnych rzeczy. Kochajcie i mówcie o tym. Związek nie jest niczym złym! A z miłości związek to rarytas dla wybranych. Czy jestecie gotowi na miłość?

Ja jestem wielką romantyczną i kocham mojego mężczyznę. Wam też życzę odnalezienia tej drugiej połówki!

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: