Dlaczego w tym świecie nie opłaca się mieć uczuć ani wartości?

Dlaczego w tym świecie nie opłaca się mieć uczuć ani wartości?

Żyjemy w czasach, które dają każdemu w twarz. Bycie miłym jest nieopłacalne. Pamiętaj o tym,że w starciu z byciem fair i tak wygra ten kto był z tobą nie fair. Klasyka. Wygrywają ci, którzy poniżają innych, krzywdzą innych, niszczą.

Pozbawieni są całkowicie empatii i uczuć.Tacy ludzie to zwycięzcy! A pod nimi niżej nadwrażliwcy, biedni i gorsi. Nie opłaca się być sobą.Wiara w miłość wydaje się zbędna skoro i tak nikt cię nie pokocha a jeśli cię niby pokocha to zechciej spełniać warunki.

Zło spełnia warunki. Bycie złym w społeczeństwie jest akceptowalne. Firmy i korporacje kochają ludzi im oddanych, którzy szukają ludzi bez uczuć. Nie trzeba specjalnie tworzyć robotów. Kochają ludzi niewoliników nad, którymi stoi brzemię długów czy alimentów. W tym świecie każdy z nas jest jest w jakiś sposob pokrzywdzony. Robot , sztuczna inteligencja – Teraz to one nami rządzą. Żyjemy w 2 rzeczywistościach. W rzeczywistości, ktorą lepiej się nie chwalić i rzeczywistość z Internetu gdzie możemy być kimś chcemy.

Posiadanie uczuć to największa szkoda. W człowieku siedzą najbardziej prymitywne potrzeby:

  1. Sex
  2. Przemoc
  3. Zemsta

Prymitywny świat

Światem rządzą motywy prymitywne. Ludzkość jest po prostu do nich ograniczona.

Przypomina mi się film „SHE” gdzie główną rolę gra Joaquim Phoenix. Jest to film o mężczyźnie, który zakochuje się w głosie. Smutna to refleksja jak bardzo człowiek potrzebuje uczuć. Nie każdy. Wielu ludzi zamyka się w ściane życie bez miłości. Jak już mówilam liczy się powierzchnia relacji. Najsmutniejsze, że oni są często dumni z takich relacji. Współcześni rodzice to niedojrzałe dzieci, które nie są zdolne do kochania. Wobec tego czemu zostają rodzicami? Ale to już temat na inną dyskusję.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: