Współczesny rycerz…Hmmm- Liczy ile zyska i ile straci

Współczesny rycerz…Hmmm- Liczy ile zyska i ile straci

Jak już pisałam mężczyźni nie szukają „Kopciuszków”. Kobiety zaś nie szukają rycerzy. Mając na myśli rycerza mam faceta, który kocha kobietę na tyle, że jest gotów o nią walczyć.

Istnieje mnóstwo organizacji gdzie mężczyźni mogą przebierać się za rycerzy. Istnieje sporo Turniejów Rycerskich. Niestety wielu mężczyzn nosi tylko przebranie.

Smutna rzeczywistość, że rycerzy nie ma. Nie opłaca się im walczyć o kobietę.

Jest nas tyle miliardów? Po co być stałym w uczuciach? Czy ktoś nam każe. Wolność wyboru sprawia, że ludzie kolekcjonują dziś związki, nikt nie chce poznać drugiej osoby głębiej. Cztery lata temu myślałam ,że poznanie głębsze jest między nami. Tymczasem współczesne kobiety mają „dziurki” a jak wiadomo w czasach totalnej wolności sex to dziurka.

Drodzy Panowie możecie przebrać się za rycerzy ale przebranie to tylko przebranie!

Radek Rak w swojej „Baśni o Wężowym Sercu” pisze:

„Jeśli przyjrzeć się czasowi, widać wyraźnie, że to, co ważne zawsze zaczyna się od spraw błahych.Od byle czego zaczynają się miłości , te przynoszące szczęście i te przynoszące ból, i te, które przynoszą jedno i drugie. Od byle czego wybuchają wojny, w których giną wielkie rzesze ludzi, a ci co przeżyli pustynnieją gdzieś głęboko w środku i od tego spustynnienia trudno ich czasem nazywać ludźmi”

str.31

My kobiety też jesteśmy okrutne. Kiedyś bardziej broniłam mężczyzn. Zauważam, że jednak to oni częściej porzucają kobiety, traktują je rzeczowo a obwiniają kobiety o ich zachowanie.

Najsmutniejsze, że wszyscy chcą być kochani a nie potrafią przyjąć DARU Z miłości. W powieści nagrodzonej NIKE bohaterem jest Jakób Szela zakochany w Malwinie. Jego miłość póki co jest tragiczna, nieco zgubna i romantyczna. Malwa nie chce go po prostu wziąć jak bierze się chłopa. Tak , świadczy, że owy Jakób był delikatny.

  • Bo jesteś głupi- Stwierdza Malwa po czym bierze go jak baba. Co dalej się dzieje? Warto przeczytać. Może rozbudzi to w was rycerskość?

Czy za dużo od was wymagamy? Byłam cztery lata z rycerzem tylko w przebraniu. Z rycerzem, który okazał się parobkiem. Parobkiem bez honoru – Życie powiadacie. Smutek można przełożyć na literaturę.

Marzenie o prawdziwej miłości to marzenie o czymś niemożliwym. Marzenie o tym,że ktoś będzie przy Tobie na dobre i na złe.

Jest złudnym marzeniem. Większość ludzi wiąże się z ludźmi kiedy jest dobrze bo kiedy jest źle obwiniają tę osobę. Co to za sztuka być z kimś? tylko te osoby nie mają w sobie ani grama miłości. Uważajcie bo wasi rycerze mogą okazać się totalnym zaprzeczeniem męskości. Być biseksualnymi homoseksualno-panseksualni. Zaznaczam,że jestem tolerancyjna dla osob LGBT, szanuję i rozumiem. Kiedy krzywdzą innych są tacy sami jak inni.

Bycie zdolnym do miłości tej jednej osoby to największy dar. Tak jak przyjęcie daru miłości. Miłości nieopartej na krzywdzie i zaspokajaniu hedonistycznych potrzeb.

PIEKŁO TO INNI LUDZIE

Satre
  • powiedział Satr’e

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: