Dlaczego medytacja jest nam w życiu potrzebna- Ucieczka od chaosu świata

Dlaczego medytacja jest nam w życiu potrzebna- Ucieczka od chaosu świata

ZOSTAŃ MOIM PATRONEM!!!

https://patronite.pl/annlove

Każdy z nas słyszał o medytacji. Teoretycznie nie każdy jej potrzebuje. Bywa, że po prostu uznajemy ją za nudną. Medytowanie może być rożne bo np. sprzątanie czy spacer po łonie natury jest czymś co można nazwać medytacją. Każdy jej potrzebuje.

Każdy z nas w głowie ma myśli. Myśli natrętne. Każdy czuł niepokój, rozczarowanie i poczucie niespełnienia. Medytacja to pewna droga pracy nad sobą. Medytacja otwiera nam drogę do niepotrzebnych niepokojów, przekonań. Musimy przede wszystkim zrozumieć ją. Potem dostrzeżemy jej wpływ na nasze relacje, na nasze poglądy. Medytacja jest częścią rozmowy nas ze sobą. Drogą do poznania siebie. Myśli natrętne są cechą inteligencji.

Także są cechą artystów jest myślenie, poszukiwanie nawet jeśli nie ma odpowiedzi. Medytacja jest też rodzajem poszukiwania głębi.

Medytacja wiele razy mi pomogła. Pozwala się uspokoić i zrelaksować. Dlaczego ak uwielbiamy chodzić do SPA, kosmetyczki czy na masaże. Szukamy spokoju. Istnieje wiele metod. Jednym z najbardziej znanych metod medytacji jest TRENING AUTOGENNY SCHULTZA/JACOBSONA. To na jego podstawie tworzone są inne formy. Kiedy się stresujemy w naszym ciele czujemy napięcie. Ja mam kilku swoich ulubionych przedstawicieli tego gatunku.

  1. KLAUDIA PIGNOT (Mistrzyni w swoim fachu, pozytywna babka , królowa mocy)
  2. CHODŹ NA SŁÓWKO– Polecam bardzo

Trening autogenny Schultza (gr. auto – sam i genesis – powstanie) to popularna nazwa techniki relaksacji neuromięśniowej, polegającej na wywołaniu poprzez autosugestię doznań podobnych do stanu hipnozy oraz wewnętrznej medytacji.

Pozwala nam to uciec przed rzeczywistością, odnaleźć harmonię w codzienności. Zazwyczaj codzienność jest pewnym rodzajem stabilizacji. Monotonnie wykonujemy pewne zadania: odprowadzenie dzieci do szkoły, praca, spacery, treningi. Codzienność to nasz rytuał. Robimy to po to by nie czuć się źle. Walczymy oto by dobrze czuć się ze sobą, ze swoim EGO. Ze swoim talentem, czułością i miłością wewnętrzną. W każdej zdrowej relacji ludzie są dla siebie nośnikiem i motywacją.

Właśnie tak. Dojrzała relacja opiera się o wspólny sen. Bowiem Milan Kundera rzekl:

Miłość nie wyraża się w pragnieniu spółkowania (to pragnienie dotyczy przecież niezliczonej ilości kobiet), ale w pragnieniu wspólnego snu (to pragnienie dotyczy tylko jednej jedynej kobiety).

Kochajmy się bowiem miłość drugiej osoby to dar. Dar tak bardzo niedoceniony, tak bardzo niezwykły. Miłość i związek uczy nas siebie w codzienności. Pokazuje, że jesteśmy piękni w oczach tej drugiej osoby. Pokazuje, że gdybyśmy wszyscy darzyli się szacunkiem świat byłby lepszy ale nie może być lepszy bo jest niesprawiedliwy.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: