Cykl przedwalentynkowy: Walentynki- Komercja ale jednak przyjemna

Cykl przedwalentynkowy: Walentynki- Komercja ale jednak przyjemna

Każdy z nas lubi świętować. Walentynki pełne są miłości. Możemy mówić, że kochamy cały rok ale lubimy celebrować ten dzień. Co On nam daje? Na pewno sprawia, że staramy się zachwycić ukochaną/ukochanego.

Jeśli macie dzieci to docenicie chwile kiedy możecie wybrać się do restauracji (Wiem, jest COVID) . Możecie też ugotować Ukochanej osobie coś wyjątkowego. Zaplanować cudowny wieczór. Kupić niespodziewany prezent lub zaręczyć się.

Współczesny świat trochę wstydzi się romantyczności ale wie, że jest ona dobrym towarem. Kim był św. Walenty? Św. Walenty jest patronem zakochanych i ludzi chorych na epilepsję. Może miłość tak wielu się kojarzy.

Walenty z Rzymu , również Walenty z Terni (ur. ok. 175 w Interamnie, zm. ok. 268–269 w Rzymie) – Biskup i męczennik chrześcijański. Święty Kościoła Katolickiego i Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego. W Martyrologium Rzymskim wymieniany jest dwukrotnie: jako kapłan  rzymski, ścięty w czasie prześladowań  za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, oraz jako biskup Terni koło Rzymu. Wobec braków materiałów źródłowych potwierdzających istnienie dwóch postaci uważa się, że jest to ta sama osoba. Kwestią pozostającą nierozstrzygniętą pozostaje, czy kult zawędrował z Rzymu do Terni, czy odwrotnie.Walenty z wykształcenia był lekarzem , z powołania duchownym. Żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat wchodzić w związki małżeńskie . Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r.(WIKIPEDIA)

Jest to święto kiedy klimat wokół jest czerwony. Czerwień symbolizuje miłość podobnie jak róż. Jeśli jesteśmy w związku inaczej traktujemy miłość i to święto. Zwłaszcza jeśli nasz związek jest szczęśliwy.

Współczesny świat de,onizuje relacje. Sprawił, że coraz więcej osób nie wchodzi w relacji. Ma to związek z czynnikami kulturowymi, które uległy przemianom. Także z polityką, która zakłada, że nie powinno się rodzić dzieci i zakładać. Za dużo ludzi spowoduje ogromny przyrost. Obecnie w Polsce panuje ogromny niż demograficzny. Na przestrzeni ostarnich lat wzrósł udział osób starszych (wiek poprodukcyjny) w ogólnej liczbie ludności przy jednoczesnym zmniejszaniu udziału w ogólnej liczbie ;ludzi młodych (wiek przedprodukcyjny).

Bycie w szczęśliwym związku to dziś dar. Kiedy czasem czytam komentarze na FB wynika, że kiedy ktoś jest w „normalnej relacji” to na pewno tak nie jest. Jak to być w normalnej relacji?

Kto był tak naprawdę kochany i jest i potrafi to oddać ten to zrozumie. Taka prawda. Obserwują większośc komentarzy widzę jak ludzie zatruwają się negatywnymi uczuciami. Zamiast dawać miłość. Szanować. Współczesny świat nie zrobił z miłości daru tylko coś co się należy.

Dlaczego ludzie boją się wchodzić w trwałe relacje? 10 przykładów pewnych zachowań – Oh!me – Magazyn dla kobiet

Żyjemy w czasach gdzie oczekiwania są ważniejsze od uczuć. Ludzie przestali się kochać.

Miłość dziś kojarzy się kulturowo negatywnie. Co dla mnie jest niezrozumiałe. Jeśli naprawdę kochamy potrafimy stworzyć realia. Cudowny świat wokół nas. Przede wszystkim uczymy się siebie. Tworzymy wspólny świat, który jest między dwojgiem ludzi. Tworzą więź i kochają się i nie ma nic piękniejszego. Potrzeba trochę odwagi i otwartego serca!

Za

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: