Cykl o przemocy: cz.9 Współczesny człowiek nie potrzebuje dowodu ani głębi. Czarno-biały system.

Cykl o przemocy: cz.9 Współczesny człowiek nie potrzebuje dowodu ani głębi. Czarno-biały system.

Człowiek dziś nie potrzebuje głębi ani nawet dowodów. Współczesny system ma być czarno- biały. O tym świadczą chociaż wojny na Facebooku. Kiedy chcesz konkretów zawsze pada tekst o statystykach (W Policji statystyki to podstawa) . Potem okazuje się, że najlepiej to jednak rzucić mięsem na kogoś kto pokazuje, że prawda może mieć drugie dno.

System jest czarno- biały. Prawica (Konserwy) a Lewica (Liberały) i broń cię Panie być pośrodku i z każdej coś czerpać. W Polityce się tak nie da. Przemoc bardzo trudny temat. W Polityce jeśli oglosi się hasła nt. przemocy wiadomo, że będzie akcja. Czym jest wobec tego KONWENCJA

Niniejsza konwencja ma na celu:
a. ochronę kobiet przed wszelkimi formami przemocy oraz zapobieganie,
ściganie i eliminację przemocy wobec kobiet i przemocy domowej;

Pierwsze zdanie konwencji stambulskiej – a więc tylko kobieta jest ofiarą przemocy. Pisałam pracę magisterską nt. przemocy wobec kobiet w Indiach i mam wrażenie, że Polki dążą do podobnej walki żyjąc w Polsce. Wszystko się trochę namieszało. Przemoc w Europie a przemoc w Indiach to dwie zupełnie inne historie.

Dlaczego kobiety chronią siebie i uważają za wszechwiedziące. Przemoc kobiet dozwolona jest nawet w memach. Jak kobieta bije to znaczy, że facet na to zasługuje. Jak podkreślałam wielokrotnie przemoc nie ma jasnej definicji a świat czarno-biały jest tylko w POLITYCE. Przemoc to narzędzie polityczne. Kiedy kobieta zabija męża to na pewno w obronie własnej a odwrotnie. W tej całej sytuacji kluczowe pytanie brzmi:

Dlaczego nikomu nie zależy na relacjach i na miłości?

Przemoc się dobrze sprzedaje. Przemoc uwalnia kobiety od poczucia winy. Każda kobieta w większości chce być ofiarą i głosi, że jest silna? To sprzeczne bardzo. Każda kobieta, która ma inne zdanie jest ofiarą przemocy ze strony kobiety. Skoro mam inne zdanie to na pewno jestem głupia bo one mają rację a ja nie. Nikt nie szuka już dialogu. Same te dialogi na forach przypominają przemoc. Przemoc to słowo, które jest w modzie. Jeśli chcesz być modna czy na topie to zodstań ofiarą przemocy. Przypomina to formę marketingu. Wtedy dostajesz litość wszystkich kobiet, kto,re krzyczą jakie są nieszczęśliwe.

To, że one są nieszczęśliwe to nie znaczy, że są ofiarami przemocy. Warto odróżnić te dwa aspekty:

Bycie nieszczęśliwą kobietą a bycie ofiarą przemocy (Poruszę ten temat bardziej) to dwie różne sprawy- O tym więcej już wkrótce.

http://niebieskalinia.info/pliki/dokumenty/Wa%C5%BCne%20dokumenty/Konwencja%20o%20zapobieganiu%20i%20zwalczaniu%20przemocy%20wobec%20kobiet%20i%20przemocy%20domowej.pdf

Kobiety nie potrzebują dobrych relacji bo chca być męskie za wszelką cenę. Czym jest niezależność? posiadanie własnej kasy żeby żaden facet cię nie krzywdził ale abyś ty mogła legalnie krzywdzić.

Krzywdzenie i przemoc to aspekty , które są za bardzo polityczne. Sprawiają,że ludzie nie odczuwają potrzeby by kochać i zakładać rodziny. Niestety to jest smutne bardzo.

CDN

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: