Cykl o depresji:  czyli dlaczego jest obecna w naszym życiu?

Cykl o depresji: czyli dlaczego jest obecna w naszym życiu?

Depresja to trudna do zdiagnozowania choroba. Jest to choroba bardzo medialna. Może za bardzo i większość ludzi często powtarza, że ma depresję. Tymczasem jest to objaw np. smutku, który każdy z nas czasem przeżywa lub złego nastroju.

Z kolei niedostrzeżona depresja prowadzi do samobójstwa. Depresja przypomina trochę rozczarowanie życiem. Człowiek się dołuje z różnych przyczyn. W głowie pojawiają się liczne smutki. Liczne „czarne wizje” życia. Możemy też czuć depresję kiedy mamy za dużo wszystkiego lub za mało. Dlaczego znani artyści cierpią na depresję? Przytłacza ich fakt, że w życiu osiągnęli już to co chcieli.

Życie przytłacza często każdego z nas bo nie toczy się tak jak chcemy. Rzadko kiedy toczy się według naszych oczekiwań. Dlatego warto czasem się zatrzymać. Depresja u mężczyzn również pojawia się bardzo często. Mężczyźni są mniej wylewni gdyż spoleczeństwo oczekuje, że zamiast być sobą mają być odważni i męscy. Z kolei kobiety mają odnosić sukcesy, być matkami itp. Oczekiwania społeczne, problemy cywilizacji przytłaczają ludzi i sprawiają, że widzą oni siebie w gorszym świetle.

Warto zgłosić się po pomoc. Lekarz może pomóc lekarstwami ale depresja to choroba duszy. Dotyczy kobiety i mężczyzny.

Wielu ludzi przytłacza też samotność. Jest jednym z czynników depresji. Brak miłości i poznania samego siebie zamyka nas w skorupie. Wielu ludzi zamkniętych w skorupie swojego światanie dopuszcza innych. Jeżeli więc czujesz w sobie objawy depresji lub nie wiesz dlaczego jesteś sam napisz do mnie:

anna@czyrska.pl

Porozmawiamy o problemie. Nie bój się. Nasza rozmowa będzie anonimowa. Zapewni ci wsparcie. Zapraszam.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: