Brak doświadczeń seksualnych w życiu singla/singielki i wpływ na bycie w relacji

Brak doświadczeń seksualnych w życiu singla/singielki i wpływ na bycie w relacji

Znam wielu singli. Ich życie jest bardzo smutne. Sfera seksualna zazwyczaj to temat tabu choć istnieje mnóstwo możliwości by zaspokoić tę sferę żyjemy w czasach kiedy jedni mówią,że to grzech. Popęd seksualny i seksualność to część naszego życia.

Smutne kiedy pisze do mnie X i mówi, że nie miał żadnych doświadczeń seksualnych. Na takiego mężczyznę mówi się incel a na dziewczynę nie ma stosownego określenia, może dziewica. Myślę,że to i tak nie definiuje faktu, że istnieją też osoby aseksualne. O tym zaburzenia mówi się rzadziej jednak polega ono na tym, że osoby same nie mają po pierwsze świadomości swoich potrzeb seksualnych lub nie chca tego ze względu na przekonania.. Wielu singli/singielek powinno zgłosić się na terapię lub konsultacje, ktore pomogą im uświadomić pewne rzeczy. Brak świadomości siebie to kluczowa przeszkoda w zawarciu zdrowej relacji.

Mam kilka podstawowych pytań, ktore zadaję zanim nastąpi konsultacja.

  1. Ile masz lat?
  2. Czy byłaś/ byłeś kiedyś w relacji, związku?
  3. Jeśli tak to jak one wygladały jeśli nie to jak myślisz z jakiego powodu?
  4. Jeśli byłeś/bylaś w związku to czy była w nich intymność?
  5. Jak wyglądały twoje dotychczasowe relacje i dlaczego się rozpadły?

To bardzo istotne pytania. Jest ich znacznie więcej. Jeśli boisz się konsultacji to odpowiedz na nie sam dla siebie. To dobry początek. W naszej konsultacji mogę zagwarantować stuprocentową dyskrecję i w razie czego, jeśli nie będę w stanie pomóc to skonsultuje się z innymi lekarzami lub skieruję Ciebie do odpowiednich osób.

Co mogą Ci dać konsultacje?

  • Pozwolą Ci dostrzec to czego pewnie nie widzisz teraz
  • Pomogą ci zrozumieć relację
  • Dadzą Ci wiedzę na temat komunikacji

Warto wiedzieć, że seks nie jest najważniejszym aspektem w relacji ale bez niego moim zdaniem nie ma relacji w ogóle. Seks w związku musi być. Czytałam niedawno artykuł o białych małżeństwach ale nazywanie małżeństwem związku bez seksualności partnerów jest dla mnie nieakceptowane. Można to nazwać przyjaźnią.

Seksualność jest zmienna ale jest potrzebna w związku. Związek to wiele innych rzeczy i nie można ukieronkować zdrowej relacji tylko na seksie ale podkreślam bez tego nie ma relacji w ogóle.

Takie problemy są bez wątpienia naszą intymną sferą i nie jest to powodem aby się chwalić. Na pewno świadomośc seksuaalna ułatwia zawarcie związku no i przede wszystkim związek jest także dla prokreacji choć nie zawsze.

Zapraszam do konsultacji:

anna@czyrska.pl

a także do zakupienia Poradnika pt:

„Śmierć Miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać”

Trwają prace nad kontynuacją.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: