Twoja empatia kontra moja empatia- złe i dobre strony empatii cz.2

Twoja empatia kontra moja empatia- złe i dobre strony empatii cz.2

Empatia zazwyczaj kojarzy nam się dobrze. Dziś odczuwanie wraz ze zwierzętami stało się modne. Pokazuje to w jakiej epoce żyjemy. Kiedyś ludzie musie walczyć o jedzenie dziś posiłek i żywność stały się kultem.

Problem w tym,że nawet empatia ma swoje granice. Mam wrażenie, że ludzie chcą być bardzo empatyczni na pokaz. Ludzie są vegetarianami lub veganami ale nawet mogą być nimi na pokaz. Sama byłam vegetarianką przez pół roku i może kiedyś będę. Na pewno nie jem dużo mięsa.

Empatia jednak wzgldemędem partnera to bardzo potrzebne narzędzie. Dzięki temu łatwiej nam zrozumieć drugą osobę.

Wspólne posiłki są częścią naszego życia. Kreujemy sobie rzeczywistość jedząc. Dlatego empatia jest bardzo dobra i ważna. Każdy z nas posiada jakieś ilości empatii. Warto podkreślić,że empatia jest jednym z narzędzi marketingu.

Wspieranie fundacji czy chorych dzieci to tzw. filantropia. Dzięki niej myślimy,że ktoś jest bardzo dobry bo pomaga/daje pieniądze. Rzeczywiście jest to dobre narzędzie ale przykre jeśli nie jest cechą wrodzoną.

Czy jest coś negatywnego w empatii?

Tak, bywa, że tak. Każde nawet dobre uczucie może być narzędzim do manipulacji. Warto zaznaczyć,że empatia nie polega tylko na nie jedzeniu zwierząt. Empatia najbardziej ukazuje się przy pracy z osobami niepełnosprawnymi (Chociaż w takiej pracy trzeba mieć i dystans), w traktowaniu człowieka. Mam wrażenie, że dziś za wszelką cenę chcemy udowodnić,że ludzie są źli a zwierzęta dobre. Chwalenie się miłością do zwierząt ma pokazac,że ludzie to są mniej warci. Niby pięknie i fajnie jednak nie możemy zapominać o ludzkich problemach.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: