Życie to cykl decyzji. Zapraszam do cyklu decyzje a relacje. Decyzje miękkie i twarde cz.1

Życie to cykl decyzji. Zapraszam do cyklu decyzje a relacje. Decyzje miękkie i twarde cz.1

Decyzje podejmujemy codziennie. Decydujemy czy wstaniemy rano czy ugotujemy obiad. Może lepiej zjedzmy w restauracji. Życie jest cyklem decyzji. Porównuje je do narotyków gdyż moim zdaniem także można je podzielić na decyzje twarde i miękkie.

Decyzje miękkie to decyzje o tym co dziś jemy na obiad. Jeśli mamy odpowiedni budźet decyzja o tym co zjemy wydaje się najprostsza. Decyzje miękkie podejmujemy na zakupach. Nie mają one wpływu na nasze tu i teraz. To są decyzje oczywiście.

Decyzja twarda to związek. Jeśli jest to dojrzała decyzja to wiemy z czym to się wiąże. Mamy świadomość rzeczywistości. Przede wszystkim konsekewencji jakie wiążą się z tą deklaracją. Dziś jakbyśmy jednak nie przejmowali się zbytnio tą decyzją. Bardzo łatwo ją zmienić. Nawet ślub nie wydaje się dziś odpowiedzialną decyzją. Nie mam nic przeciwko parom i małżeństwom jednopłciowym ale mam problem z tym, że w ogłóle nie szanujemy decyzji i roli społecznej jaką przyjmujemy. Moja żona i mój mąż dziś w ogóle nie brzmi dumnie. O mężu mówi się,że ma pecha. Potem człowiek się zastanawia czy mają dzieci. Zadajemy pytania: Ile przetrwają? Jak spotykamy długie związki to pytamy czy to jest miłość. W dzisiejszych czasach im później się wiążemy tym lepiej. Jednak czasem i to nic nie zmienia. Decyzje twarde przypominają kultową scene z Matrixa kiedy to Neo otrzymuje od Morfeusza propozycję dwóch tabletek. Ma do wyboru czerwoną lub niebieską. W życiu kiedy wchodzimy w relacje nie mamy poczucia odpowiedzialności za drugą osobę często nawet i za siebie. Dlatego wierzę w związki z miłości. Dobrze by ludźmi kierowała miłość, która dla wielu ludzi jest przeżytkiem.

Problemy masz jako singiel i będąc w związku. Tylko każdy ma różne problemy i ma na nie rozwiązanie. Życie polega na szukaniu rozwiązań, które mają ulatwić nam życie. Decyzja o związku powinna byc decyzją dwojga ludzi, którzy są świadomi swoich celów i działań.

Warto się zastanowić nad tym czego lub kogo chcemy w życiu. Warto pamiętać,że niezależnie od naszych wyborów to nie będzie nikt idealny. Warto spojrzeć w lustro swoich zalet i wad. Iść naprzód. Myśleć o tym co czują inni. Ludzie w związku często czują rozczarowanie związkiem. Moim zdaniem są rozczarowani sobą. Nikt z nas nie ma czarodziejskiej rodżki i nie potrafi zmienić rzeczywistości. Bardzo kocham mojego ukochanego i żałuję,że nie mogę pewnych rzeczy zmienić. Niestety przed tym faktem warto stanąć. Warto zrozumieć,że niezależnie od tego kogo wybierzemy zawsze wybieramy człowieka czyli osobę o podobnych pragnieniach i marzeniach. Osoby, której coś w życiu nie wyszło. Niezależnie od tego czy zmienimy tę osobę to nadal będzie człowiek tak jak Ty.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: