Walentynki tylko z Joe Goldbergiem (To nie jest recenzja)

Walentynki tylko z Joe Goldbergiem (To nie jest recenzja)

Joe Goldberg postać stworzona przez mainstream. Nieco wzorowana na postaci z „Breaking Bad”. Siedzimy w głowie przystojnego psychola, bardzo inteligentnego. Poznaliśmy go jako bibliotekarza, który podrywa kobiety na książki. Ideał wielu kobiet Joe potrafi być bibliotekarzem, pracownikiem sklepu ze zdrową żywnością podrywającym Love. Love zostaje jego żoną, mają dziecko. Przez pewien etap tworzy cudowną rodzinkę by w 4 sezonie być profesorem.

Wykładowcą Uniwersytu, który wchodzi w świat bogaczy i elity. O każdym z nich wiele wie. Do tej pory znany był jako Daniel z „Gossip Girl”. Mimo wszystko moim zdaniem to niewykorzystany odpowiednio aktor. Jednak nie o Pennu jest ten wpis a o postaci, którą kreuje. Jest kimś na kogo zwróciłaby uwagę każda kobieta. Ma w sobie cechy rycerza (Chronię ciebie więc zabiję każdego kto stoi na twojej drodze). Trzy kobiety Joego vel Jonathana:

BECK Nieśmiała poetka , próbująca za coś żyć (Utożsamiam się z Beck)

LOVECórka bogacza, rozpieszczona i tak jak Joe zdolna do zabójstwa.

MARIANNEObsesja Joego, choć nie do końca wiadomo z jakiego powodu

KATEKolejna córka tego złego bogacza. Dzięki niej Joe mimowolnie dostaje się do świata elity. A jaka jest Kate?

Kobiety kochają bad boyów a właśnie Joe taki jest. Taka postać budzi pragnienia wielu kobiet. Jednak w 4 sezonie pojawia się rywal Joego, ktoś kto jest większym mordercą niż on. Przyznam, że od razu wiedzialam kto zabił.

DLACZEGO KOBIETY UWIELBIAJĄ JOEGO (MĘŻCZYŹNI TEŻ)

W tym świecie cudowne jest, że możemy słyszeć myśli Joego vel Jonathana. Jest on znamienitym psychologiem i cytuje Joan Didion. Dodatkowo Jonathan znęca się nad kapitalizmem. Kiedy wchodzi do świata rozrysowanych, kapitalistycznych postaci, którzy świetnie się bawią. Krąg wielkich elit, które są psychologicznie łatwe do odgadnięcia. Czują swoją władzę poprzez pieniądze, zaklinają problemy i wyśmiewają się z pospólstwa.

https://www.youtube.com/watch?v=3COY_HrMngc

Phoebe, Simon czy Adam czują, że mają wszystko tylko czy rzeczywiście? Ciągle poszukują rozrywek i stanu by nie pracować bo w sumie nie pracują. Istnieją bo istnieją. Kapitalizm kocha ludzi oddanych bezwarunkowo mamonie. Byliby nikim gdyby odebrać im dostęp do kasy. Tymczasem jesteśmy świadkami jak Joe walczy ze swoimi słabościami. Nie chce już być mordercą choć los mu nie sprzyja. Mimo wszystko jego inteligencja wygrywa także czar i błyskotliwość.

JONATHAN MOORE NA WALENTYNKI DLA KOBIET W POTRZEBIE

Sezon „You” nieprzypadkowo wyszedł przed walentynkami bo Joe to prezent dla kobiet spragnionych go. Rycerza i mordercy w jednym. Tymczasem 14 luty to Dzień Osób Chorych psychicznie.

Wkrótce każdemu z zaburzeń i z chorób poświęcę więcej czasu. Także wkrótce wpisy o przemocy bo to temat, o którym można pisać i pisać. Bez końca. Ciekawostką jest, że Penn Badgley nie chce już grać w scenach seksu.

DZIEŃ OSÓB CHORYCH PSYCHICZNIE

Dlaczego ludzie na hasło „idź do psychiatry” czy „psychologa” reagują negatywnie.

Istnieje ogromny wstyd społeczny, krytykowanie i ocenianie. Jesteś chory a więc gorszy. Joe bez wątpienia potrzebuje terapii gdyż w dzieciństwie przeszedł traumy.

Polrecam mój artykuł napisany dla OHME!

Miłość to zatrzymanie kogoś przy sobie mimo wielu przeciwności. Wkrótce także opiszę wam moi przygody na Tinderze bynajmniej nie by poniżyć mężczyzn a wejść w ich psychikę, stworzyć ich profile zakryte, odkryć maski co bardzo dobrze robi Joe Goldberg.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: