„Love never lies” czyli kolejny program o relacjach kiedy miłość i związek rzucone są na blask fleszy. I po co komu związek?

„Love never lies” czyli kolejny program o relacjach kiedy miłość i związek rzucone są na blask fleszy. I po co komu związek?

Tego typu reality- show zostały zapoczątkowane przez „Big Brothera”. Jest to taki rodzaj programu, który czyni z ludzi celebrytów. Po takim programie trzeba dźwigać brzemię pięciu minut sławy. Pytanie ile jesteś w stanie sprzedać ze swojego życia by osiągnąć sławę? Sława przyciąga i pieniądze- Te dwa czynniki budują rzeczywistość. Nawet pieniądze są jednak fałszywe nie mówiąc już o ludziach.

Szczerze polecam film „Pieniądz” na podstawie opowiadania Lwa Tołstoja. To jest pierwsza władza tego świata i to największa. Nie ma co się z tym. Para biorąca udział w tym show ma szansę wygrać „gruby hajs” czyli 100 tys złotych. Jak zawsze w takich prgramach zadaje się pytania: MIŁOŚĆ czy PIENIĄDZE?

Mamy sześć par:

KASIA I KORNEL– Kornel zdradził Kasię kiedy byli rozdzieleni ale Kasia o niego walczyła. On nigdy nie powiedział, że ją kocha.

BRUNO I JĘDRZEJ– Para jednopłciowa mierząca się z kłopotami w związzku.

WIKA I JASIEK– Twierdzą, że przyszli po kasę, głoszą,że zdrady były i nie stanowią dla nich problemu. Co z czsem okazuje się kłamstwem.

LILA I ANDRZEJ– W tej parze jest oczywiście macho. Zdradzający. Zawsze jak widać ktoś zdradza lub kłamie.

BERNADETTA I DOMINIK– Para tez problemem jest zdrada z ex. Potajemne spotkania z ex.

IDA I MATEUSZ– Problemem są kompleksy Mateusza i dominacja IDY.

Nasi bohaterowie odpoczywają na greckich wyspach. Hedonistyczny raj. Słońce, palmy i basen. Czyli wtedykiedy jesteśmy odprężeni. Nasi bohaterowie będą sprawdzani.

Sprawdzana będzie ich relacja wariografem, który bada ich kłamstwa. Ludzie w związkach i nie tylko w związkach kłamią i ukrywają przed sobą wiele rzeczy z różnych powodów.

Żadna z par nie ma dzieci i każda jest na innym etapie relacji. Program oglądają zarówno pary jak i single. Program pokazuje wszystkie patologie w relacjach i zastanawia po co w ogóle być w relacji?Motywacje większości ludzi to:

MIŁOŚĆ – Zazwyczaj to miłość czyni z nas glupców. Jesteśmy zaślepieni. Chcemy nadać sobie wartości poprzez związek. Kiedy zajrzy się do wnętrza takich relacji niezależnie od ich statusu okazuje się, że większość nie powinna istnieć.

STATUS SPOŁECZNY– Związek zazwyczaj poprawia twój status społeczny i ulepsza (Przynajmniej powinienen) , w większości jednak działa odwrotnie. Nie piszę tego bo od pół roku jestem singielką ale dlatego, że sama doświaczyłam w relacji wielu przykrych rzeczy. W towarzystwie czujesz się waży/ ważna bo masz kogoś.

PIENIĄDZE– Potrafią one zniszczyć niejedną relację ale są też motywaorem. Trzymają ludzi blisko siebie tak jak kredyty.

UCZUCIA NA SPRZEDAŻ– Możesz dziś sprzedać swoje uczucia i pokazać jak właśnie w tym programie. Po czym otrzymujesz minuty sławy i swoich fanów. Im więcej intymnych szczegółów ujawnisz ze swojej relacji tym jesteś bardziej cool.

IDEALNI JAK Z INSTAGRAMA – Potem pokazywanie się na ściankach i w ogóle. Im więcej sprzedaż tym więcej zyskasz. Wartości moralne nie istnieją ale wystarczy spojrzeć blisko, czyli do polityków , którym daleko do wzorca. Tymczasem świat z Instagrama zawsze jest idealni. Patrzcie jak nam dobrze we dwoje.

Usłyszałam tyle bolesnych historii, że bycie w związku to prawdziwe wyzwanie. Z pieniędzmi czy bez i tak jest beznadziejnie.

Dlaczego Ci ludzie w to weszli? By być influencerami przede wszystkim. Większość ludzi właśnie w ten sposób daje się „wykorzystać”. Dla slawy. Inna prawda jest w#jakbyniepaczec wyraźnie zaznacza , że każdy z uczestników jest psychicznie wykończony. Podobno było wsparcie psychologiczne jednak to wciąż za mało.

Każdy z nas marzy o zdrowej relacji a co znaczy zdrowa relacja:

OPARTA JEST NA PARTNERSTWIE– Dwoje ludzi darzy się wzajemnie szacunkiem w kwestiach finansowych i życiowych. Troszczą się o siebie w podobnym zakresie a kiedy jest trudno to tym bardziej wpływają na siebie pozytywnie.

OPARTA NA WARTOŚCIACH– Relacja opiera się na wspólnych wartościach.

SZACUNEK DO WOLNOŚCI PARTNERA– Partner ma prawo do wolności, posiadania hobby itd. Ma prawo do swojej autonomii.

W tej liście można zawrzeć jeszcze więcej jednak mniej więcej o co chodzi w „zdrowe relacj”. Nie łudźmy się jednak bo żadna relacja nie jest doskonała. Nie łudźmy się. Jednak kiedy wystawiamy ją do programu podczas kryzysu po to aby ją odbudować…Ufamy urządzeniu, ktore w ogole nie jest na 100% wiarygodne pytamy:

PO CO KOMU ZWIĄZEK?

W programie padają stereotypy : Zdrada. Przede wszystkim zdrada. Wynika z tego, że każdy z bohaterów kogoś zdradził. W pewnym momencie ten piękny, wakacyjny raj zamienia się w piekło niemiłości. Okazuje się, że partnerzy są niedojrzali. Przede wszystkim wybrano bardzo młode pary. A kiedy jesteśmy mlodzi to zazwyczaj uczymy się dopiero relacji. Każdy z nas przechodzi przez pewne doświadczenia. Co się dzieje z parami z odcinka?

Pod koniec był rzekomy happy end ale już wiadomo, że większość par po prostu nie przetrwała tej psychologicznej wojny, tej zdrady a jeśli przetrwali to żyjemy w czasach gdzie można udawać. Można udawać, że wciąż jesteście razem nawet jeśli to nieprawda. Raczej trudno jest to odkryć.

Tylko po co.

Bez związku też jesteśmy wyjątkowe i życzę każdej z nas zdrowej, nieidealnej RELACJI!!!

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: