W tym kraju są lepsze i gorsze ofiary. Zapraszam do nowego cyklu pt. „Ofiara”cz.1

W tym kraju są lepsze i gorsze ofiary. Zapraszam do nowego cyklu pt. „Ofiara”cz.1

Ofiara” to kolejne nadużywane politycznie slowo. Dlaczego? to słowo nad, którego stwierdzeniem nikt się już nie zastanawia. Po prostu każdy jest ofiarą. Tylko w tym kraju są lepsze i gorsze ofiary. Sumienie? W XXI wieku coś takigo nie istnieje.

Czym w ogóle jest ofiara? Ofiara to jest słowo,którego etymologia kryje się w religii. Martwe zwierzę było symbolem modlitwy i intencji. Wobec tego ofiara to coś co ma służyć jakiejś intencji.

Ofiara – podstawowa, obok modlitwy, forma kultu religijnego[1], występująca we wszystkich religiach, począwszy od pierwotnych do najbardziej rozwiniętych. Polega na składaniu darów bóstwu. Często łączona z ucztą religijną.

Kim dziś są ofiary? Kobiety, Afroamerykanie, Homoseksualiści i inni. Osobiście nie mam nic przeciw homoseksualistom ale nie temu służy portal annlove. Dlaczego oni popierają kobiety? Bo czują się podobnymi ofiarami. Gdyby system nie był szkodliwy dla nich to zapewnenie mieliby potrzeby utożsamiać się z kobietami. Tylko, że w tym systemie czują się wraz z nimi ofiarami.

Poza tym w świecie marketingu by być utożsamianym z byciem lubianym musisz popierać innych pokrzywdzonych. Wtedy masz wizerunek człowieka dobrego. Taki wizerunek dobrze się sprzedaje tak jak walka o prawa pokrzywdzonych. Tylko kto w tym systemie jest prawdziwą ofiarą?

W Polsce dzieci są ofiarami systemu. Są ofiarami haseł, że dzieci w Polsce chowa mama i babcia. Dzieci są ofiarami bezdusznego systemu. Dzieci są ofiarami złych decyzji rodzicłow i systemu, które nie mowi o miłości.

No właśnie. Na FB pojawiło się mnóstwo haseł MIŁOŚĆ NIE JEST IDEOLOGIĄ. Tylko ta miłość w relacjach rzeczywiście nie istnieje bo jest nieopłacalna. Komu się opłaca? Nikomu. Rodzenie dzieci jest opłacalną inwestycją.Współczesny świat nie dostrzega tego co ma. Tak jak w piosence Rebeki współczesne kobiety nie mają nic do dania bo są PUSTE.

Dziś była dysusja na Stowarzyszeniu Kongresu Kobiet nt. sumienia. Padły hasła: Wydobyć alimenty. Tak można podsumować przemysł alimentacyjny to przemysł alimentacyjny gdzie idzie o grube miliardy.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: