Socjologiczne spojrzenie na najnowszą reklamę Coca-Coli

Socjologiczne spojrzenie na najnowszą reklamę Coca-Coli

Wielki szacunek mam do tego trunku stworzonego przez farmaceutę za najnowszą reklamę. Reklamę, która pokazuje ważną rolę w wychowaniu córeczki. Reklama ma w sobie dawkę tajemniczości bo nie wie,y czy ojciec wyjeżdża bo pracuje czy też dziecko jest dzieckiem rozwodu. Reklama pasuje do obu tych sytuacji. Ojciec ma dostarczyć tajemniczy list do świętego Mikołaja. Według pierwszych scen w reklamie ojciec dziewczynki jest rybakiem.

Reklama we wspaniały sposób pokazuje zmęczenie współczesnego mężczyzny. Pokazuje ile on jest w stanie zrobić dla swojego dziecka. Z socjologicznego punktu widzenia to reklama dedykowana ojcom. Dla ojców. Przedstawia ojców jako ważnych członków rodziny a coreczka cichutko tęskni za ojcem.

W Polsce niestety rola ojca jest nieważna. Taki jest system niestety. Zapomnieliśmy w tym wszystkim czym jest rodzina. Dziś rodzina jest traktowana jako coś gorszego. Coś nieistotnego bo każdy chce być wiecznym dzieckiem. Odpowiedzialność to kluczowe słowo, które przeszło metamorfozę.

Warto zapytać kim jest ojciec? Jaką rolę spełnia ojciec a jaką matka. Moim zdaniem najlepszym lekarstwem dla wszystkich dzieci jest miłość rodziców. To pierwszy prezent dostaje dziecko. W tych czasach to unikat.

Ojciec w tym kraju nie ma wychowywać. Kiedy w normalnym społeczeństwie rola ojca jest na równi z matką. Matka i ojciec są rodzicami tak samo. Kobiety skarżą się na poród. Poród nie należy do najłatwiejszych rzeczy na świecie ale my jako kobiety możemy mieć pretensje tylko do natury. Rodzina – w moim kraju nie ma znaczenia. To nie są czasy dla relacji. Dzieci za to rodzą się bez miłości.

Jak kończy się ta reklama?

Okazuje się,że córeczka chciała tylko obecności swojego ojca.

Czym jest obecność?

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jakim darem jest obecność. Drugi człowiek to wielki dar, którego nie dostrzegamy. Kiedy rodzimy dzieci to rodzimy istoty wierne nam do końca życia. Wartość tego nie ma ceny. Matka i ojciec są potrzebni każdemu dziecku. REklama końnczy się tym,że cłóreczka pragnie by tatuś wrocił na święta.

Jako matka wiem , że posiadanie rodzicow kształtuje osobowość dlatego tak ważne jest by rodzice próbowali się porozumieć niezależnie od sytuacji. Nie muszą się kochać ale jak kochają dzieci to niech dadzą sobie szansę. Stop Alienacji rodzicielskiej!

Zapraszam na mój PATRONITE!

https://patronite.pl/annlove

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: