Relacje „wyrywkowe” czyli nie jestem osobą tylko jestem komentarzem na Facebooku , na pewno fejkiem i w ogóle gdzie jest człowiek?

Relacje „wyrywkowe” czyli nie jestem osobą tylko jestem komentarzem na Facebooku , na pewno fejkiem i w ogóle gdzie jest człowiek?

Kiedy robię wpis na fejsbuku od razu jestem komentowana. To nic szczególnego, tak to działa.Wiem, że ci co to przeczytają i tak uznaja, że to co piszę to jest bez sensu.

Zawsze wolimy sluchać kogoś kto jest bardziej medialny. Nie potrzebujemy autorytetów bo sami się kisimy się we własym sosie, w sosie naszego ego.Taki jest ten świat.

Nie da się zmienić ludzi bo kimże jesteśmy? Dlaczego zawsze chcemy w ludziach coś zmieniać?

Tych, którzy nie są dla nas istotni lubimy ranić. Słowo „prawda” jest bardzo latwo wykorzystane a każdy chce posiąść tę jedyną słuszną prawdę i mieć rację.

Tylko jak wtedy zbudować relację??

Akceptacja i chęć poznania drugiej osoby jest kompletnie niedoskonała. Czy da się w ogóle poznać kogoś wystarczająco dobrze?

NIE

Ludzie po dwudzestu latach albo i więcej biorą rozwód, zdradzają. elacja przechodzi przez wiele etapów. Dlaczego tak wiele związkow nie chce dzieci?

Narodziny dziecka to jest zawsze KRYZYS. Każda zmiana w naszym życiu to kryzys. Narodziny dzieci to kryzys a każdy kryzys wymaga akceptacji.

Zacznijmy traktować się jak ludzie co jest bardzoo trudne 🙁

Wiem, że tego nie zmienię. Żeby przetrwać w tym świecie trzeba być egoistycznym dupkiem.

Myślę,że jako ludzie jesteśmy

BEZNADZIEJNI

Musimy jednak żyć ze swoją beznadziejnością czyniąc ją wyjątkową.

Chcemy czuc się lepsi.

Przez wiele lat czulam się poniżana, praktycznie od przedszkola. Czułam się wyśmiewana, wzgardzona. Zrozumiałam, że w tym świecie poniżanie jest i trzeba je zaakceptować.

Dziwnie brzmi bo zaraz uznacie poniżanie za przemoc. Jest przemocą wowczas kiedy bierzemy to do siebie, kiedy ktoś nas poniża a my nie potrfimy się od tego odwrocić.

Poniża nas szef nawet wypłatą, poniżamy się dla władzy, pieniędzy, luksusu. Poniżamy się dla sławy, poniżamy się dla sukcesu, wygranej w top model, masterchefie itd.

Poniżanie stało się częścią ludzkiego życia. Może zawsze było.

Jeśli chcemy przetrwać musimy się poniżyć. Niestety. Tak naprawdę bez poniżeni nie ma sukcesu.

Poniżamy sie z miłości, dla miłości…W wielu aspektach. Czasem o tym nie wiemy nawet.

Upokarzanie czlowieka, bliskich osób…Tak , to jest. Upokarzanie w komentarzu. Brak empatii, poczucie wyższości.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: