Patologia wolności- Czy wolność to przyzwolenie na wszystko?

Patologia wolności- Czy wolność to przyzwolenie na wszystko?

Wolność. Ludzie sobie kompletnie z wolnością nie radzą. Można powiedzieć, że wolność to dla nich przyzwolenie na WSZYSTKO oraz akceptacja patologii. W tych czasach istnieje ogromna akceptacja patologii. Wszelkie patologie są AKCEPTOWANE zwłaszcza jak robią je kobiety.

Wydaje mi się, że ludzie to taki gatunek, który wolności nie szanuje. Nie szanuje wolności innych jednostek bo dla wielu WOLNOŚĆ to przyzwolenie.

System daje zbyt wielką wolność. A karierę i sukcesy odnosi się będąc OFIARĄ. Pisałam już kiedyś tutaj o tym, że w OFIARACH też jest hierarchia. Uprzywilejowane kobiety niszczą te słabsze deklarując walkę o prawa wszystkich kobiet. I odwrotnie także.

Chciałoby się zniszczyć ten system.

Wolność to wstawanie rano i zdrowie. Wolność polega na szczęściu. Abraham Lincoln powiedział , że człowiek nie znalazł dobrej definicji a dla słowa WOLNOŚĆ. Podobnie jest ze słowem przemoc.

Słowa mogą krzywdzić i stały się narzędziem krzywd. Dlaczego inni mogą mnie krzywdzić a to co ja robię/piszę jest lepszą krzywdą?

Dlaczego ojciec w tym systemie nie jest ofiarą a kobieta TAK. Kobieta nieważne co zrobi to rodzi. Poród to nie jest sprawa luksusowa. Jest ciężka i trudna a my w tych czasach cofnęliśmy się do średniowiecza.

„Sama wolność jest tylko możliwością. Ja odpowiadam za to, do czego ją użyję. Używanie wolności jest zawsze ryzykowne.m.in. dlatego, że nie mamy daru przewidywania przeszłości” Adam Boniecki.

Wolność- To nadal narzędzie psychologiczno-filozoficzne. Brak wolności kojarzy się z wojnami. Wojna odbiera wolność. Jednak zbytnie poczucie wolności sprawia, że ludzie tracą empatię i jest im za dobrze. Nie potrafią walczyć o swoje. .

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: