Miłość według profesora Wojciszke, Analiza cz.1

Miłość według profesora Wojciszke, Analiza cz.1

Miłość to piękne uczucie. Jedno z najważniejszych uczuć jakie doznajemy. Marzymy o miłości jak z romansow ale rzeczywistość jest czymś co nas złapie. Miłość to realizm.

Według Bogdana Wojciszke miłość ma trzy składniki:

Intymność, namiętność i zaangażowanie

Chciałabym skupić się po kolei na tym pierwszym etapie. Intymność to nie tylko pociag seksualny ale fakt, że jesteśmy otwarci przed tą osobą. Otwieramy się bo jej ufamy. Pokazujemy prawdziwe „ja” przed tą osobą i jesteśmy gotowi oddać jej całe życie.

Czyż nie chcemy się cofnąć do pierwszych chwil spotkania z tą osobą? Tych uczuć, które są nie do opisania. Miłość do drugiej osoby budzi w nas pozytywne wibracje, czujemy się wyjątkowi. Czujemy się dotknięci strzałą amora. Nie potrafimy tego wyjaśnić. Oczekujeny wzajemności. Czujemy wielkie woow, które przypomina lot w kosmos. Lot w nieznane, jedbocześnie jest to tak wyjątkowe uczucie jak lot w kosmos. Mirosław Hermaszewski opisuje te „obrazy jako niezwykłe”. Kiedy się zakochujemy czujemy coś takiego. Odbijamy od rzeczywistości pragnąc żyć z tą osobą tu na Ziemi. Miłość w moim odczuciu to coś ponad to. Jednak realizm jest w niej istotny. Dlatego, że żyjemy w tej samej rzeczywistości. Na Ziemi.

Na tej planecie. Intymność to pragnienie dnania o dobro partnera. W tych czasach właśnie dnanie o kogoś wydaje się być czymś złym bo większą wartośc ma dbanie o siebie. Dbanie o wasze wspólne dobro i szczęście. Wspólne przeżywanie szczęścia z powodu partnera to bardzo istotne. Przede wszystkim szacunek dla parnera w każdej sytuacji.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: