Kilka słów o przyjaźni damsko-damskiej

Kilka słów o przyjaźni damsko-damskiej

Przyjaźń- Bardzo ważna sprawa. To jedna z naszych pierwszych relacji. Pierwsze przyjaźnie zawieramy w dzieciństwie i weryfikuje je dorosłość. Kim jest przyjaciel w wirtualnych czasach?

Tym razem skupię się na przyjaźni kobiet. Przyjaźń kobiet bardzo akcentowana jest w komediach romantycznych i serialach. Zazwyczaj przyjaciółka jest lesbijką albo szczęśliwą singielką, która nigdy nie jest zazdrosna.

Na każdym etapie potrzebujemy przyjaciół. W jednym z popularnych artykułów przeczytałam, że przyjaciel cię wspiera zawsze. Ja nie definiuje tak przyjaźni. Przyjaciel to osoba, która spojrzy krytycznie na nasze życie. To taki „pierwszy związek” dlatego w przyjaźni uczymy się trwałych relacji.

Kobiety w ten sposób chcą pokazać swoją siłę tzw. „Girl Power”. Kobiety zawsze kojarzone są z pocieszaniem się po facecie „Chodź pójdziemy na wino”, „On nie był ciebie wart”. każdy z nas zna te hasła. Przyjaciółki w komediach romantycznych przypominają nieco pieski. Wierne i zawsze obojętne na przystojniaka, w którym zakochuje się bohaterka.

Czy ja mam prawdziwych przyjaciół? Trudne pytanie. Żaden człowiek nie jest naszą własnością. Mam osoby, które na tym etapie bardzo mnie wspierają. Czy kiedy jesteś w dorosłej, dojrzałej relacji potrzebujesz przyjaciół? Przyjaciele czy znajomi potrzebni są nam zawsze.

Kiedy wchodzisz w relację przyjaźń się zmienia. Spotykasz się z ludźmi , którzy są tzw. „sparowani”. Jest to inny rodzaj znajomości. Czasem przyjaciółka może być też dwulicowa ale tego nigdy się nie dowiesz. Kobieca przyjaźń jest specyficzna. Szczera jest dopiero wtedy kiedy możesz się wyluzować. Tak jak przy swoim partnerze tak przy przyjaciółce.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: