Jak  pomóc osobie, która chce popełnić samobójstwo i pisze nam o tym na Facebooku

Jak pomóc osobie, która chce popełnić samobójstwo i pisze nam o tym na Facebooku

Temat samobójstw to temat bardzo trudny. Pamiętam jak trudne było pytanie „Czy pomóc samobójcy”? Ciężko stwierdzić czy ktoś żartuje lub czy ktoś na serio o tym mówi. Bez wątpienia nie jest czymś normalnym pisanie do obcych osób o tym,że chcemy się zabić.

W naszej głowie pojawić się powinien alarm. W zależności od informacji powinniśmy zadzwonić natychmiast na policję i podać adres tej osoby zwłaszcza jeśli jest to osoba z Facebooka. Czym jest samobójstwo?

To największy z możliwych akt autoagresji względem siebie. Dotyka zazwyczaj osób bardzo samotnych, które nie potrafią sobie radzić z życiem i ze światem. Wielu znanych aktorów i muzyków niestety pokazuje nam takie wzorce. Samobójstwo jest dramatem w życiu człowieka tak jak i próba samobójcza. Taka osoba potrzebuje wsparcia i opieki.

Próba samobójcza jest rodzajem wołania o pomoc. Na Facebooku wchodzimy na konto osoby zagrożonej. Wchodzimy w trzy kropki. Znajdujemy opcje: „Uzyskaj wsparcie lub zgłoś profil” . Po czym wybieramy CHCĘ POMÓC. Mamy różne opcje do wyboru ale w tym przypadku wybieramy „samobójstwo” i „zachowania autodestrukcyjne”. Policja jednak to podstawa jeśli ta osoba mieszka daleko. Nie znamy tej osoby dobrze.

Nie zapominajmy, że telefon na policję czyli pod numer 112 lub 997 to najlepsze rozwiązanie. Warto pomagać ludziom zawsze.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: