Jak cię widzą tak cię piszą czy aby na pewno? O współczesnych skrajnościach- Ja człowiek wiem wszystko i mam rację, zawsze!- Samotność osoby piszącej

Jak cię widzą tak cię piszą czy aby na pewno? O współczesnych skrajnościach- Ja człowiek wiem wszystko i mam rację, zawsze!- Samotność osoby piszącej

Ludzie oceniają cię na każdym kroku. Internet stał się źródłem takich ocen. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Nigdy nie jest tak, że ludzie będą akceptować ciebie, twoje wybory. Każdy z nas ma swoje problemy i zmartwienia i lubi odwracać uwagę patrząc czy ten MA GORZEJ ODE MNIE. Lubimy widzieć, że ktoś ma gorzej i możemy się oszukiwać.

Nikt z nas nie jest ani dobry ani zły ale każdy pragnie być postrzegany w sposób pozytywny. Tacy już jesteśmy. Chcielibyśmy nas doceniono. Dlatego tak trudno nam budować relacje.

Kilka pozytywnych osób wystarczy by Twój świat był lepszy. Znam swje wady i swoją wartość. Znam siebie i wiem nad czym powinnam pracować. Świat Internetu nie jest przyjemny. Każdy twój komentarz może zostać odebrany negatywnie, albo jako hejt.

Prawda jest taka, że nie chcemy poznać głębi drugiego czlowieka. Bo po co? Szkoda na to czasu. Drugi człowiek, rodzina i przyjaciele to ktoś kto potrafi powiedzieć CI: „WSTAŃ I BĄDŹ DUMNY”.

Prawda jest taka, że nikogo nie obchodzisz poza garstką osób. Dobrze jest je posiadać.

To już ogromne szczęście jak masz zdrowie i szczęście. Problem współczesnej kultury polega na tym, że wartościujemy się przez to:

  1. NA CO NAS STAĆ
  2. AKTYWNOŚCIĄ NA INSTA
  3. PIENIĘDZMI I PODRÓŻZAMI
  4. SZCZĘŚCIEM W ZWIĄZKU
  5. ZDROWIEM

Przykre ale tak to wygląda. Dziś nie ma potrzeby większej niż poznawanie ludzi przez ich powierzchnię (Hobby).

JESTEM MOIM HOBBY

JESTEM ….

NO KIM JESTEM

ALBO NIE JESTEM

ALBO KIM CHCIAŁBYM/CHCIAŁABYM BYĆ?

I podstawowe pytanie:

DLACZEGO NIE JESTEM TYM KIM CHCE/CHCIAŁABYM BYĆ?

A JEŚLI JESTEM TO JAKIM KOSZTEM?

Ku waszej refleksji

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: