Droga do poczucia własnej wartości cz.1 „Bycie singlem i poczucie wartości”

Droga do poczucia własnej wartości cz.1 „Bycie singlem i poczucie wartości”

Czym jest poczucie wartości? Kiedy zapytam ludzi będą mieć pełno odpowiedzi podobnie jakby zapytać ich kim jest dla nich Bóg. Poczucie wartości jest czymś nad czym pracujemy do dziecka. Dzięki poczuciu własnej wartości uczymy się budować relacje, także te wokół nas.

Nie ma tak, że każdy ma zawsze stu procentowe poczucie wartości bo bardzo łatwo je zniszczyć. Nasze niepowodzenia od początku burzą nasze poczucie wartości: Obwiniamy siebie za źle podjęte decyzje, za to, że mogliśmy zrobić coś lepiej. Obwiniamy się , że nasi bliscy nie byli nie są tacy jakbyśmy chcieli.

Bez wątpienia dobrze jest mieć mimo wszystko dobre poczucie wartości , takie żeby nie mieć do siebie żalu. Ciężko patrzy się w lustro i widzi: „Ja Anna zasługuję na to co najlepsze”. Wtedy pojawiają się pytania typu a dlaczego ja? Czy to nie egoistyczne myśleć tylko o swoim szczęściu.

Niezmiennie pragniemy tego samego: Finansowej wolności, niezależności, milości. Zawsze nam mowią, że bądź sobą. Czasami kiedy jesteś sobą ludzie nie muszą przecież ciebie akceptować. Każdy nam mówi „Uwierz w siebie bo nik tego za ciebie nie zrobi”. Myśl pozytywnie, czyli nie dostrzegaj tej rzeczywistości.

Droga do poczucia własnej wartości jest trudna. Na studiach mowiono mi, że tylko dwie osoby z podobnym poczuciem wartości stworzą dobry związek.

Poczucie wartości zaczyna się w przedszkolu. Wokół zwłaszcza dzieci potrafią zaburzyć poczucie wartości. Stosunek innych dzieci do mnie jest dla mnie tym co ja czuję. Zawsze mnie traktowano jako odludka dlatego gdzieś w środku mnie siedzi taki odludek . W każdym z nas jest taki odludek i trzeba umieć się go pozbyć i iść do przodu.

Większość problemów zaczyna się od negatywnego obrazu wlasnej osoby, zaniżonym poczuciu wartości.

Poczucie wartości to także walka ze sobą, ze swoimi słabościami a także z faktem, że nasze życie dalekie jest od tego jakie sobie wyobrażaliśmy. Mimo to zaufać, że może się zmienić. Zaufać sobie i dostrzec w sobie swoją misję. Ta droga często jest bardzo trudna.

Pragnęłam by „Level Empire” odniosło sukces bo chciałam udowodnić innym, że jestem coś warta. Tym wszystkim ludziom wokół, którzy traktowali mnie gorzej, którzy czuli się ode mnie lepsi chciałam zawsze coś udowodnić. Tylko to jest moje życie a nie ich.

Życzę Wam byście żyli dla siebie , żyli na swoich własnych warunkach bo każdy ma swoje warunki szczęścia. Tak powiedział Frank Zappa. Ole!

Nie wolno Ci się bać, wszystko ma swój czas
Ty jesteś początkiem do każdego celu
Auto cnoty
Tao
Niebo chodzi wokół ziemi
Co przyrodzie daje
Tyle mocy
I nie istnieje
żyć bez przymuszania
Dawać, otrzymywać, nie wyrywać chwilom
Przemijanie w zgodzie
Uratuje mnie
Dziś wiem
Co ja wiem dzis? Jako dziewczynka wpadłam w szal udowadniania innym, ludziom zLiceum co ze mnie się śmiali, że się mylą co do mnie. To stało się moją obsesją. Wiara w to, że jestem inna niż oni mnie widzą. Zgubiło mnie to. Pracuję nad poczuciem wartości bo nikomu nie muszę niczego udowadniać. Jednocześnie byli moją motywacją #motivation

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: