Dlaczego ludzie boją się wchodzić w trwałe relacje?cz.3

Dlaczego ludzie boją się wchodzić w trwałe relacje?cz.3

Trwała relacja. Brzmi pięknie bo czyż nie jest wspaniale kochać jednego człowieka? Z tego właśnie miliarda ludzi my wybieramy tą jedną osobę. Jedną osobę, której dajemy nasz czas.

Dajemy naszą miłość. W dzisiejszym świecie, który boi się tej prawdziwej miłości i przekłada wszystko na kanwę zdrowego rozsądku. Wychowują nas i mowią

-Po co miłość? Po co to komu? Ludzie stali się mniej wrażliwi przez to co dzieje się wokół. Może dlatego miłość to zbędne obiązenie, balast. W internecie mamy pełno porad jak żyć. Dostajemy mnóstwo tekstów motywacyjnych, których zadaniem jest nas pocieszyć. Kiedy jesteś singielką to znaczy, że nie spotkałaś tego wyjątkowego faceta (Albo żaden nie jest ciebie godzien) i mamy zwrot ku solipsyzmowi. Nasze EGO staje się ważniejsze. Nie dostrzegamy wokół fajnych facetów czy kobiet.

Poza tym w tych czasach mężczyźni zeszli na dalszy plan. Światem rządzi polityka. Ona ma za zadanie zniszczyć jednych dla korzyści drugich, To walka gdzie muszą być przegrani. Dlaczego ludzie boją się wchodzić w trwałe relacje?

1.Stracili zaufanie do świata- Manipulacja mediów

Czytanie o nieudanych relacjach tylko pogłębia takie myślenie. Widzisz sam brak korzyści w relacji. Po co ci osoba, ktora będzie tylko klopotem. W noralmej relacji ludzie nawet jak się kłócą to dążą do porozumienia.

2. Nie posiadają zdolności komunikacji

Musisz kogoś poinformować, że go kochasz. Miłość i kochanie to informacja i deklaracja. Potrzeba jest do tego wielka dojrzałość i świadomość. Niestety wielu ludzi tej świadomości nie posiada.

3. Nikt mnie nie chce, nikt mnie nie kocha

Kluczowe pytanie. Często postrzegane w dwie strony. Skoro nikt mnie nie chce to albo jestem taka hiper wspaniała (y) – narcyzm. W odwrotnym kierunku czyli albo jestem ta beznadziejny(a)

4. Przeżywanie świata we dwoje

Przeżywanie magii świata razem dla wielu wydaje się nie do przejścia. Wspólne wspieranie tej osoby w czasach kiedy trwa wojna płci. Wojna płci jest bardzo szkodliwa a tak naprawdę nie chodzi w niej o człowieka tylko żeby innym było gorzej.

5. Empatia jako manipulacja

Współczesny świat dawkuje nam dwie strony świata. Empatia może być źródłem manipulacji. Jak i jej brak. Z tymi uczuciami trwa wojna, która ma na celu tylko i wyłącznie pieniądze. Czym jest samodzielne myślenie w epoce kiedy każda stron chce ugrać jak najwięcej. Jest to widoczne na samym początku relacji (Coś musi się zacząć)

6. Ludzie nauczyli się liczyć tylko na siebie

Ludzie nauczyli się żyć tylko dla siebie. Co powoduje ,że są samowystarczyli. Nie odczuwają potrzeby drugiej osoby. Dziś ludzie wchodzą w związki z rozsądku. Dzieci poczęte z rozsądku są nieszczęśliwe i świat pokazuje konsekwencje takich decyzji.

Takich problemów jest wiele. Często zacztnają się od nas samych. Czasem warto by ktoś spojrzał na nasze życie z dystansu.

Zapraszam do konsultacji:

anna@czyrska.pl

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: